Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Постанови пленумів, президій

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

11.10.17 Про роботу територіальних організацій Профспілки щодо організації спортивно-масових заходів

Друкe-mail

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ

ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ПРЕЗИДІЯ

ПОСТАНОВА

11 жовтня 2017 р. ПР. № 20

 

 

Про роботу територіальних організацій Профспілки

щодо організації спортивно-масових заходів

 

 

Заслухавши інформацію голови обласної організації Профспілки Бєлікової Г.В. президія обкому Профспілки постановляє:

 

1. Взяти до відома інформацію про роботу територіальних організацій Профспілки щодо організації спортивно-масових заходів, створення та оновлення власної матеріальної бази та використання наявної матеріальної бази з метою залучення до занять фізкультурою та спортом працівників освіти та осіб, які навчаються (додається).

2. Відмити, що територіальні організації Профспілки приділяють значну увагу спортивно-масовій роботі в членських організаціях з метою популяризації фізичної культури та активізації спортивно-масової роботи серед працівників галузі, поширення фізичної культури та спорту для виховання молоді та зміцнення здоров’я працівників освіти.

 

Голова обкому Профспілки                                          Г.В.Бєлікова

 

 

 

Додаток 1

до постанови президії

№ ПР -20 від 11.10.17

Інформаця

про роботу територіальних організацій Профспілки щодо організації спортивно-масових заходів, створення та оновлення власної матеріальної бази та використання наявної матеріальної бази з метою залучення до занять фізкультурою та спортом працівників освіти та осіб, які навчаються.

 

Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України значну увагу в своїй роботі приділяє спортивно-масовій роботі в членських організаціях.

У містах та районах для здійснення спортивно-масової роботи використовується матеріальна база загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, дитячо-спортивних шкіл.

Профспілкові комітети вищих навчальних закладів активно використовують спортивну базу закладів.

Власна спортивна матеріальна база в обласній організації Профспілки відсутня. Але, на базі дитячих оздоровчих таборів «Лісова казка» та «ім. В. Дубініна» щорічно проходять обласні, регіональні змагання з різних видів спорту та туризму.

У середині вересня ц.р. районні комітети Профспілки. м. Дніпро провели зональні спортивні змагання.

6 жовтня 2017 року у заміському оздоровчому таборі «Лісова казка» Дніпропетровської обласної організації Профспілки відбулися змагання зі спортивного туризму серед працівників освіти Дніпропетровської області. У змаганнях брали участь команди - переможці регіональних змагань.

Змагання відбулися на дистанціях: естафета «Смуга перешкод», естафета «Експромт», естафета «Туристичні навички», а також в конкурсних программах туристичної пісні та кашоварів.

На дистанції «Смуга перешкод» завдяки добре розробленої командної тактики і хорошій взаємодії кращими були команди Кам’янської міської організації Профспілки ( І місце), Магдалинівської районної організації Профспілки ( ІІ місце), Солонянської районної організації Профспілки (ІІІ місце). В «Естафеті «Експромт» кращі команди: Кам’янської міської організації Профспілки ( І місце), Солонянської районної організації Профспілки ( ІІ місце), Верхньодніпровської районної організації Профспілки (ІІІ місце). Найкращими результати в естафеті з туристичних навичок вибороли команди Верхньодніпровської районної організації Профспілки (І місце), Солонянської районної організації Профспілки (ІІ місце), Магдалинівської районної організації Профспілки ( ІІІ місце).

У загальному заліку І місце посіла команда Кам’янської міської організації Профспілки , ІІ місце посіла команда Солонянської районної організації Профспілки, ІІІ місце – Верхньодніпровської районної організації Профспілки.

Надзвичайно видовищними та емоційними були конкурси туристичної пісні та кашоварів. Кращими у конкурсі туристичної пісні стали команди: міст Новомосковська, Павлограду, Криворізького, Магдалинівського районів, Соборного району м. Дніпро. Серед кашоварів перемогу здобули команди: міста Кам’янське, Новомосковська, Криворізького, Криничанського, Новомосковського районів.

За рішенням президії обкому Профспілки команди – переможці були відзначені грамотами та грошовими преміями.

У плані роботи обласного комітету Профспілки заплановано проведення обласної спартакіади з п’яти видів спорту. Дані про проведення спортивно-масових заходів наведені у таблиці (додаток №2).

У проведенні та організації спортивних заходів профспілкові організації тісно співпрацюють з органами місцевої влади , керівництвом ОТГ, громадськими організаціями. Налагоджена співпраця з міськими і районними відділами та управліннями освіти.

Між обласним комітетом Профспілки та департаментом освіти і науки налагоджено співробітництво з питань спорту.

Переважна більшість сільських районних організацій профспілки проводять спортивні заходи спільно з Всеукраїнським фізкультурно - спортивним товариством «Колос» АПК України.

Так, у Магдалинівському, Синельніківському, Томаківському, Пятихатському, Царичанському та інших районах розроблено і затверджено на сесіях районної ради,територіальних громад програму «Про цільову комплексну програму фізичної культури і спорту».

Новомосковська міська організація Профспілки співпрацює з міським комітетом «Спорт для всіх», у м. Покров працює міська програма «Фізична культурна і спорт 2016-2018».

Задля популяризації спорту серед спілчан члени профспілки приймають активну участь у спортивному житті своїх регіонів та області.

У містах Вільногірськ, Новомосковськ, Жовті Води, Царичанському районі щорічно проходіть велопробіг. У Царичанському району у 2017 році проводилась гра-квест «Вперед, за здоров’ям», у м. Новомосковськ – одноденний похід «Стежками рідного краю», «День здоров’я».

Щорічно районні комітети Профспілки м. Дніпро організують та беруть участь у міських спортивних змаганнях.

Профспілкова організація Дніпродзержинського державного технічного університету активно працює з міським центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», міською федерацією футболу, волейболу, шахів та шашок з питань популяризації сорту.

В Інституті гуманітарних проблем Національного гірничого університету за сприянням профспілкового комітету у 2005 засновано році Центр здорового способу життя. Центр планово проводить лекції, семінари, тренінги, практичні заняття за програмами «Здоровий спосіб життя», «Життя без шкідливих звичок» та інш. Завдяки участі співробітників Центру у конференціях (міжнародних у тому числі) налагоджено стосунки з провідними фахівцями України, Росії, Білорусії, Киргизстану.

Члени профспілки - працівники закладів освіти беруть найактивнішу участь в спортивних змаганнях, це і є добрим вкладом в популяризацію фізкультури і спорту.

Для проведення змагань у більшості випадків залучаються кошти з місцевих бюджетів, спонсорські кошти.

Члени профспілки установ і закладів освіти є активними учасниками змагань вищого рівня. У багатьох випадках профспілкові активісти виборювали призові місця.

Наприклад:

- обласна спартакіада серед вчителів фізичної культури та спорту районних, сільських загальноосвітніх шкіл,

- спартакіада серед ветеранів сільського спортивного руху,

- обласна спартакіада серед депутатів,

- спартакіада «Краще спортивне село Дніпропетровщини»,

- чемпіонат зі спортивного пішохідного туризму серед працівників закладів освіти Дніпропетровської області,

- обласний зліт туристів «Пам’яті товаришів»,

- Чемпіонат України серед жінок з шашок,

- Всеукраїнська спартакіада серед членів Профспілки з шахів.

Основні форми заохочення учасників та переможців змагань.: грамоти, дипломи, призи, кубки, грошове заохочення учасників.

Питання покращення напрямків роботи профспілкових організацій з популяризації здорового способу життя постійно заслуховуються на засіданнях профкомів. Профспілкові організації організують та проводять «Дні здоров’я», свята «Козацькі розваги», тематичні флешмоби, конкурси краси та інтелекту.

Кімнати відпочинку та психологічного розвантаження, групи здоров’я створені і працюють в багатьох навчальних закладах (70%), у деяких відкриваються нові, десь ще проектуються.

У більшості районних, міських комітетів профспілки, первинних організацій обладнано інформаційні стенди , на яких вміщуються матеріали щодо популяризації фізкультури і спорту.

Методичнє об’єднання вчителів фізичної культури Магдалинівського району з яким тісно співпрацює районний комітет Профспілки,розробляє та розповсюджує інформаційні матеріали, зокрема: пам’ятки, буклети щодо популяризації фізкультури і спорту.

Активно використовуються веб - сторінки навчальних закладів для пропаганди здорового способу життя серед спілчан. Даний напрямок роботи висвітлюється в місцевих ЗМІ. Зокрема : «Наше життя» Магдалинивський район, «Наш край» Томаківський район, «Вперед» Солонянський район, «Межівський меридіан» Межівський район, «Вісті Софіівщини» Софіївський район, «Першотравенські новини» м.Першотравенськ,

У Жовтоводському педагогічному коледжу пропаганда здорового способу життя відбувається через тематичні інформаційні колажі, тісну співпрацю з місцевими телестудіями «Степ», «Жовті Води».

У Національному гірничому університеті ведеться активна методична робота, розроблені навчально-методичні посібники з пропаганди здорового способу життя. Регулярно проводяться фотовиставки плакатів та круглі столи за участю різних громадських організацій. Поповнюється фонд дисків у бібліотеці університету на актуальні теми. Налагоджено випуск газети з пропаганди здорового способу життя.

У Дніпродзержинському державному університеті проводяться тижні здоров’я до яких виготовляються спеціальні плакати, серед яких відбувається конкурс на кращий. Усі заходи висвітлюються у газеті «Вогонь Прометею», на сайті та інформаційних стендах університету.

З метою підвищення ролі фізичної культури і спорту у гармонічному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя на сайт обласної організації Профспілки систематично й комплексно висвітлюється цей напрямок діяльності .

Основною проблемою участі команд у всеукраїнських змаганнях є нестача фінансування. Стаття 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» щодо відрахування коштів профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу реалізована в області на 14,7 %. Встановлення строків проведення змагань.

Також не у всіх є можливість якісної підготовки - тренувань.Для подальшої організації спортивних заходів на всеукраїнському рівні треба вивчити інформації профспілкових організацій, за якими видами спорту проходять спартакіади на місцях. Виявити найпопулярніші види спорту, за наслідками пропонувати їх у залік спартакіади на всеукраїнському рівні. Повинно бути чітке доведення строків проведення змагань на початку року.

 

Зав.оргвідділом Хорішко Н.В.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Сторінка 1 з 4