chief m

Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Голова обкому Профспілки - Бєлікова Г.В.

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ

ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

ІІІ пленум обласного комітету Профспілки  працівників освіти і науки України

 

 

24 лютого 2016 р.                                                                           № Пл. ІІІ

 

 

Про роботу виборних органів організаційних

ланок Профспілки в умовах фінансової та

адміністративної децентралізації

 

 

1. Інформацію «Про роботу виборних органів організаційних ланок Профспілки з представництва та захисту трудових прав працівників навчальних закладів в умовах децентралізації повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування» взяти до відома.

2. Обкому Профспілки продовжити роботу з недопущення звуження норм, що зачіпають трудові та соціально-економічні права та інтереси працівників освіти при прийнятті нових нормативних актів та внесення змін до діючих, особливо при прийнятті нового закону «Про освіту».

3. Виборним органам організаційних ланок Профспілки всіх рівнів посилити роботу з відстоювання трудових прав та соціально-економічних інтересів членів Профспілки в сучасних умовах, забезпечивши контроль за дотриманням норм законодавства щодо своєчасної і в повному обсязі відповідно до чинних умов оплати праці виплату заробітної плати працівникам навчальних закладів та установ освіти, включаючи встановлення надбавок за вислугу років та за престижність праці педагогічним працівникам у граничному розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати), здійснення доплат за виконання всіх видів педагогічної роботи, за шкідливі умови праці, за наукові ступені, вчені звання, підвищення ставок заробітної плати, виплати винагороди за сумлінну працю, встановлення надбавок та доплат за рахунок індексації заробітної плати, не допускаючи їх зменшення.

4. Виборним органам міських, районних організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України:

4.1. Забезпечити моніторинг обсягів освітньої субвенції впродовж 2015 та 2016 років, затверджених районним, міським бюджетам та бюджетам об’єднаних територіальних громад, та в разі необхідності вживати заходів для внесення змін до відповідних бюджетів з метою забезпечення виконання вимог статті 77 Бюджетного кодексу України щодо повної забезпеченості обсягами фонду оплати праці.

4.2. Прийняти до уваги, що при розрахунку обсягу освітньої субвенції для об'єднаних територіальних громад, створених згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, застосовується фінансовий норматив бюджетної забезпеченості на одного учня з відповідними коригуючими коефіцієнтами.

4.3. Взяти до уваги, що співробітництво територіальних громад, яке діє на основі договорів про таке співробітництво, врегульовано Законом України «Про співробітництво територіальних громад» та передбачає можливість спільного фінансування установ та організацій комунальної форми власності, його стимулювання державою шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам, суб'єктам співробітництва.

4.4. Активізувати роботу щодо участі у розробці перспективних планів формування територій громад з метою збереження інтересів освітянської спільноти.

4.5. Прийняти до відома, що у разі зміни власника підприємства, чинність колективного договору зберігається протягом строку його дії, але не більше одного року.

4.6. Врахувати рекомендації департаменту освіти і науки облдержадміністрації об’єднаним територіальним громадам делегувати повноваження щодо завершення проведення атестації у 2016 році керівних та педагогічних кадрів закладів і установ освіти, розташованих на їх територіях, створених згідно з чинним законодавством атестаційним комісіям ІІ рівня відділів освіти Дніпропетровської, Павлоградської, Солонянської, Софіївської та Царичанської райдержадміністрацій. При необхідності можливе включення до складу зазначених вище комісій ІІ рівня представників новоутворених структурних підрозділів освіти об’єднаних територіальних громад. В Апостоловському районі розглянути питання створення атестаційних комісій ІІ рівня в новоутворених структурних підрозділах освіти при ОТГ.

4.7. Вживати заходів для недопущення невиправданого закриття загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів та ліквідації методичних установ, звільнення педагогічних та інших працівників в умовах утворення об’єднаних територіальних громад, здійснювати їх правовий та соціально-економічний захист.

4.8. Налагодити співпрацю зі створеними органами управління освітою об’єднаних територіальних громад на принципах партнерства та соціального діалогу з метою недопущення порушення прав членів Профспілки.

4.9. Забезпечити роботу у напрямку збереження організаційних ланок Профспілки, вживати заходів для недопущення необґрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій навчальних закладів, установ освіти при утворенні об’єднаних територіальних громад.

4.10. Оперативно налагоджувати контакти з новоутвореними об’єднаними територіальними громадами з метою збереження цілісності та єдності галузевої Профспілки, фінансового забезпечення діяльності профспілкових організацій по захисту соціально-економічних прав членів Профспілки.

5. Забезпечити проведення нарад, круглих столів, надання консультацій профспілковому активу з питань функціонування первинних профспілкових організацій в навчальних закладах, розміщених на територіях новоутворених об’єднаних територіальних громад.

6. Обкому Профспілки працівників освіти і науки України підготувати запит на адресу Міністерства освіти і науки України щодо підпорядкованості, здійснення планових заходів нагляду (контролю) і таке інше при функціонуванні органів управління освіти об’єднаних територіальних громад та необхідності проведення підвищення кваліфікації усього штату створених органів управління освіти ОТГ.

7. Контроль за виконанням постанови покласти на президію обкому Профспілки відповідно до її повноважень.

 

 

Голова обкому Профспілки    Г.В.Бєлікова