Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1429474107_00016 квітня 2015 року у клубі Кабміну за участю Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

На засіданні обговорено стан і перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015-2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу держави на євроінтеграцію.

З профспілкової Сторони у засіданні взяли участь Григорій Осовий – Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України; Сергій Кондрюк – заступник Співголови НТСЕР, заступник Голови ФПУ, керівники ЦК галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, керівники СПО об’єднань профспілок.

На початку роботи Міністр соціальної політики Павло Розенко оголосив про те, що відсьогодні соціальний діалог в країні має стати реальним.

Арсеній Яценюк у своєму виступі, з якого розпочалося засідання НТСЕР, наголосив на особистій готовності до ведення конструктивного діалогу як з роботодавцями так і з профспілками, і також оголосив про початок відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України.

Після виступу Прем’єра було надано час для виступу заступнику Співголови НТСЕР з профспілкової Сторони Сергію Кондрюку, який закликав усіх учасників засідання до запровадження соціального діалогу, що має відповідати європейським та світовим традиціям.

Він нагадав, що найвищі посадовці передових держав, в т.ч. і США, виступаючи публічно, обов’язково включають до своїх промов дані, що характеризують стан розвитку ринку праці в країні.

Сергій Кондрюк розповів про масштаби і глибину бідності в Україні, а, звертаючись до Арсенія Яценюка, наголосив на тому, що працююча людина не повинна бути бідною, як це відбувається зараз в нашій країні, що є недоречністю, тому що в такому разі працювати в Україні стає недоцільним.

Він також зазначив, що йому особисто у виступі Прем’єра на засіданні НТСЕР не вдалося почути жодних позитивних соціальних орієнтирів для людей, зокрема, як буде змінюватись ринок праці, а також оцінив політику дешевої робочої сили як антисоціальну й навіть злочинну.

У своєму коментарі підсумків роботи НТСЕР Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий сказав: «Починається відновлення реального діалогу, коли він буде вестися за присутності тих осіб, які приймають, або готують управлінські рішення, тоді буде реальна робота з вирішення проблем. Тоді буде так: ми слухаємо-обговорюємо-домовляємося і приймаємо рішення, від чого отримуємо усім потрібний результат».

За оцінкою Григорія Осового, нарешті в цей день було зроблено той вкрай необхідний крок з боку Уряду, з боку роботодавців і профспілок для вирішення надзвичайно важливих негайних питань для суспільства.

«Ми взялися за розгляд і вирішення масштабного питання – узгодження позицій стосовно дій по економічному і соціальному розвитку країни на 2015-16 роки. Мені видається, – підкреслив Голова ФПУ, що участь Прем’єра у сьогоднішній дискусії – це позитивний знак», – сказав Григорій Осовий.

Григорій Осовий вважає: «Сьогодні Сторони виказали своє бачення, свої пропозиції з перспектив розвитку держави, і ми побачили, що існує розуміння, як діяти в таких складних умовах. Наразі немає простого рецепту, але ухилення від вирішення сучасних непростих проблем може спровокувати соціальні вибухи».

Профспілкова сторона запропонувала вважати сьогоднішнє засідання як перший етап обговорення цієї тематики, створити робочі групи за напрямами та взяти до роботи усі пропозиції. Також було вирішено попрацювати декілька тижнів, виробити консенсусні підходи до розв’язання питань і провести другу частину засідання НТСЕР у середні травня цього року.

 

За матеріалами ФПУ