Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

prec_001214335117 грудня у  Дніпропетровську в інформагентстві «Мост-Дніпро»  відбулася організована обласним об’єднанням профспілок та за участю заступника голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюка прес-конференція «Профспілки виступають з критикою програми діяльності уряду, яка ставить людей на межу виживання».

Голова обласного об’єднання профспілок Віталій Дубіль повідомив, що напередодні президія облпрофоб’єднання виступила із Заявою з приводу антисоціальних намірів Уряду і звернулась до керівництва держави, народних депутатів від Дніпропетровщини з вимогою не допустити прийняття запланованих рішень. Зокрема, справжнім викликом для суспільства є план по ліквідації гарантованих Конституцією соціальних прав і гарантій – безкоштовних освіти та медицини, соціальних виплат застрахованим особам, посягань на інтереси студентів, пенсіонерів та інших вразливих верств населення.

Особливо турбує профспілки те, що на фоні скорочення виробництва і рівня зайнятості, стрімкої інфляції і викликаного цим падіння реальної зарплати, урядом не передбачається підвищення соціальних стандартів на рівень інфляції. Профспілки області вважають, що необхідно знайти інші шляхи наповнення держбюджету та економії коштів, насамперед, за рахунок більш справедливого розподілу валового національно продукту, а також ліквідації корупційних схем – яскравий приклад в останньому показала Дніпропетровська область, де завдяки боротьбі з «тіньовиками» бюджет регіону збільшився цьогоріч до рівня профіциту і забезпечується фінансування бюджетників.

«Портрет українця у найближчі роки: голодна, хвора та неосвічена людина» - такий прогноз, на думку заступника голови ФПУ Сергія Кондрюка, - витікає в разі запровадження антинародних ініціатив Кабміну зі скорочення соціальних стандартів. В той же час цього можна уникнути, якщо влада нарешті розкриє очі і побачить, що в «тіні» знаходиться 200 млрд. грн., а ще 50 млрд. грн. можна отримати за рахунок наведення порядку на митницях. Але Кабмін продовжує тиснути на працюючу людину, не бажаючи використовувати ці резерви наповнення держскарбниці і вести жодних консультацій з профспілками для недопущення соціального вибуху в суспільстві.

Яскраво ця неконструктивна позиція, - заявив під час прес-конференції голова обкому профспілки металургів і гірників Василь Шевченко, - проявляється у намаганнях уряду протягти без широкого громадського обговорення новий Трудовий кодекс, проект котрого сприйнятий профспілками як антисоціальний, і тому вони зроблять все можливе для недопущення його прийняття. Але урядові наміри тим часом вже знаходять відображення у діях деяких власників і керівників підприємств, котрі відверто ігнорують трудові права людей найманої праці. Однак профспілка металургів і гірників шукає шляхи посилення захисту працівників, зокрема, завдяки реалізації в галузі, за підтримки облпрофоб’єднання, ініціативи губернатора області з підвищення доходів працюючих на 20%, і цього року на підприємствах ГМК вдалося досягти помітного зростання рівня доходів трудящих.

Голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Галина Бєлікова з тривогою зазначила, що новації уряду можуть призвести до подальшого погіршення матеріального становища педагогів, звільнення в Україні близько 100 тисяч посад працівників освіти і, в підсумку, повного руйнування галузі та суттєвого зниження в країні освітнього рівня. Особливо страшним може бути удар по сільській школі, якій і так виживати сьогодні дуже непросто.

В реальності спроб уряду зекономити на педагогах протягом цього року освітянська профспілка вже мала нагоду пересвідчитися не раз, зокрема, що стосується хитро передбаченої рішенням уряду «оптимізації» виплат вчителям 20-відсоткової надбавки за престижність праці. Однак в області завдяки співпраці з облдержадміністрацією цього загалом вдалося не допустити.

Учасники прес-конференції також відповіли на численні запитання журналістів.

 

pres_0112143351

pres_0212143350