Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1413899362_img_000Саме за такою темою 21 жовтня 2014 року в Інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція. Спікерами прес-конференції виступили Григорій Осовий – Голова Федерації профспілок України, Валерій Мамченко – заступник Голови Профспілки працівників вугільної промисловості, Валерій Гейко – керівник лабораторною службою CEC Деснянського району м. Києва, Марія Смирнова – голова профкому столичного дошкільного навчального закладу № 95, Олександр Леонов – начальник управління планування та виконання бюджету Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Розпочинаючи роботу Григорій Осовий повідомив журналістів про те, що на Всеукраїнському форумі профспілок, який відбувся в Києві 7 жовтня – у Всесвітній день дій за гідну працю – спілчани ухвалили вимоги до Кабінету Міністрів України з питань захисту соціально-трудових прав та інтересів працівників.

15 жовтня напередодні Міжнародного дня боротьби з бідністю під стінами Уряду зібралося понад 5 тисяч членів профспілок від 60 галузей промисловості і бюджетної сфери. Серед них були шахтарі, залізничники, медики, освітяни, атомники, комунальники, працівники культури та інші.

Люди в мирний спосіб висловили своє обурення діями влади, її останніми рішеннями, що ведуть більшість працюючих до зубожіння. Акція була солідарною, попереджувальною й не мала жодного політичного забарвлення.

За рішенням її учасників до Адміністрації президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України були делеговані три групи від всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань, щоб передати вимоги трудящих.

У Адміністрації Президента України підтримали профспілкову пропозицію щодо необхідності підвищення рівня соціального діалогу. І за домовленістю сторін, відтепер профспілки постійно інформуватимуть Главу держави про хід виконання Генеральної угоди, як інструмента соціального діалогу, а також братимуть участь у роботі Комітету соціально-економічних реформ.

Проте, Голова ФПУ наголосив, що після пікетування кабміну та передачі профспілкових вимог минув тиждень – і настав час проаналізувати, як влада відреагувала на них.

Учасники прес-конференції наголошували, що у профспілок є своє бачення шляхів вирішення висунутих вимог трудящими щодо законодавчого врегулювання, скасування урядових рішень, які не сприяють розвитку соціального діалогу, звужують соціальні права і гарантії щодо захисту соціально-трудових і профспілкових прав та інтересів працівників.

Зокрема, заступник Голови Профспілки працівників вугільної промисловості Валерій Мамченко відзначив, що після мітингу відбулися деякі зрушенні у сфері і було виплачено зароблені працівниками кошти. Але значного діалогу наразі немає. Влада не чує людину праці, яка за словами профспілковця, і є рушійною силою діяльності самої держави.

Про залишковий принцип фінансування освіти наголосила голова профкому столичного садочка № 95 Марія Смирнова. На думку освітянки, через постійне недофінансування та неналежну увагу з боку держави сьогодні й маємо політичний хаос і збройні конфлікти. Адже економити на освіті не можна – на маленьких дітях у дитсадках, на якісних знаннях у школах та вишах, на соціальному статусі того, хто навчає майбутнє країни.

На завершення спілкування із пресою Голова ФПУ підкреслив, що профспілки закликають Уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами з метою визначення завдань та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, соціального розвитку і створення ефективного виробничого та трудового потенціалу України.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України