Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

K_0108147281У Дніпропетровській обласний державній адміністрації 27 серпня 2014 року пройшла традиційна серпнева конференція освітян Дніпропетровської області.

Під час конференції відбулося широке обговорення проблемних питань розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти.

Виступаючи на конференції голова обласної організації Профспілки Г. Бєлікова відзначила  певні здобутки і досягнення та звернула увагу присутніх на негативні тенденції у сфері освіти, яких не вдалося уникнути та зупинити.

 

Виступ голови Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Галини Бєлікової.

Шановна президія! Шановні колеги!

Для Профспілки працівників освіти і науки України було, є і буде пріоритетною ціллю забезпечення якісної освіти всіх рівнів. Але це може бути за умови наявності висококваліфікованих педагогічних та науково-педагогічних кадрів. Залучення до освітянського загалу таких фахівців можливо при сприятливих умовах праці, її гідної оплати та формування у суспільстві визнання престижності професії вчителя та викладача.

Безумовно, минулий рік має певні здобутки та досягнення, про що йшлося у попередніх виступах.

Разом з тим, у сфері освіти не вдалося уникнути та зупинити негативні тенденції.

Продовжує існувати практика розподілу видатків на освіту за залишковим принципом.

Застосування величини першого тарифного розряду у значно нижчому розмірі ніж мінімальна заробітна плата (852 грн. та 1218 грн.) призводить до того, що розміри посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників не сягають навіть половини гарантованого законом рівня. До речі, в Україні вони найнижчі серед країн Європи.

У поточному році на державному рівні мали місце намагання прийняття нормативних актів стосовно збільшення тривалості робочого часу педагогічних працівників, введення нових негативних умов їх оплати праці. Консолідовані дії профспілкових органів всіх рівнів заблокували прийняття цих документів.

Але, Кабінетом Міністрів України були прийняті постанови, які дозволяють зменшувати законно встановлені надбавки педагогічним та бібліотечним працівникам.

Як наслідок, на місцевих рівнях з’явились наміри негайно реалізувати постанови з метою заощадження бюджетних коштів за рахунок освітян.

В цій ситуації спрацювали принципи соціального партнерства, які закладені в Угоді між департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації та обласним комітетом Профспілки.

За ініціативою профспілкової сторони, за участю заступника голови обласної державної адміністрації Молокова С.В., директора департаменту фінансів Шебеко Т.І. у квітні відбулася нарада представників керівництва освітянських установ та обласної профспілкової організації. Були погоджені єдині підходи в області по оплаті праці освітян до початку нового навчального року. А саме : не змінювати встановлені тарифікацією надбавки. Сьогодні ми констатуємо, що домовленості виконані.

Крім того, у липні місяці на зустрічі з профспілковим активом області директор департаменту фінансів обласної адміністрації поінформувала про наміри до кінця фінансового року не змінювати існуючі види доплат і вишукати можливості дотації регіонам, де коштів бракує.

Шановні колеги!

В липні поточного року на розгляд Верховної Ради України було подано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», який при дефіциті фінансового ресурсу передбачав дозвіл керівникам бюджетних установ проводити оптимізацію штатної чисельності працівників, надавати працівникам відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівниками термін ( тощо, встановлювати для працівників режиму роботи на умовах неповного робочого часу без їхньої згоди та попередження, зменшувати або скасовувати стимулюючі виплати, підвищувати посадові оклади, зменшувати надбавки і доплати, які встановлені у граничних розмірах та інше).

Даний законопроект був спрямований не тільки на радикальне звуження гарантованих державою трудових, соціально-економічних прав освітян, але реально вів до неконтрольованих процесів та хаосу в установах і закладах бюджетної сфери.

Розцінюючи законопроект, як недопустимий та антисоціальний, обласним комітетом разом з іншими ланками Профспілки працівників освіти і науки України були направлені відповідні звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів.

В цьому питанні ми знайшли підтримку обласної державної адміністрації, яка також спрямувала своє звернення до Кабміну з тим, щоб у надзвичайно складній, як зовнішньо, так і фінансово-економічній ситуації в країні, не приймати рішень, які можуть викликати негативну реакцію суспільства.

Зміни до держбюджету прийнято, але з коригуванням.

В даному законі керівнику бюджетної установи не надано права (як передбачалося у проекті закону) провадити вказані зміни.

Наступне.

Звертаю увагу присутніх на постанову Верховної Ради України «Про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності». У разі браку коштів на їх утримання до прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" закриття таких установ заборонено.

Шановні колеги!

І про останні виклики часу – про організацію роботи в умовах реалізації відповідної постанови Кабміну щодо економії природного газу. Обком Профспілки взяв участь в обговоренні змін в організації навчально-виховного процесу у наступному навчальному році з департаментом освіти і науки. За результатами наради були внесені корективи у позиції департаменту, а саме:

- замість введення 6-денного режиму роботи навчальних закладів рекомендовано перенесення робочих і вихідних днів, що надасть можливість працівникам отримати вихідний день на канікулах;

- погоджено недопущення перенесення робочих днів у початкових класах.

Обкомом Профспілки розроблені методичні рекомендації щодо застосування нормативної бази при перенесенні вихідних та робочих днів.

Сподіваємось, що вони стануть на заваді порушень прав працівників освіти і науки.

Виникає низка питань у цій складній для освітян ситуації в оплаті праці працівників різних категорій.

Шановний Олександре Ігоревичу!

Обласний комітет звертається з проханням і вимогою, щоб до першої робочої суботи вересня службою департаменту було надано територіальним одиницям роз’яснення ( а краще – проведено семінар) з зазначених питань.

Шановні колеги!

Ми з вами розуміємо, що все, про що йшлося попереду, - вимушені, непопулярні заходи. Але живемо зараз у дуже складний час. На думку приходять слова Конфуція: « Того, хто не замислюється про далекі труднощі, неодмінно чекають близькі неприємності».

Впевнена, що освітянському загалу Дніпропетровщини під силу подолати всі негаразди.

Тримаймося, єднаймося, бо разом ми – сила!

І хай скоріше запанує мир в країні, у наших колективах та домівках.

Бережи нас, Боже!

 

k_0814007283