Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1400586714_zavantazhennya20 травня 2014 року відбулося перше судове засідання в адміністративній справі за позовом Профспілки працівників освіти і науки України до Кабінету Міністрів України, третя особа Міністерство освіти і науки України про визнання протиправними та скасування постанов від 25.03.2014 № 88 та від 25.03.2014 № 89, яка розглядається Окружним адміністративним судом міста Києва.

Предметом судового розгляду є вимоги Профспілки про відміну постанов Уряду, якими фактично скасовані надбавки за престижність праці в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації та за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу бібліотечним працівникам.

У першому судовому засіданні було розглянуто клопотання Профспілки про забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваних постанов, оскільки існує очевидна небезпека недоотримання заробітної плати майже 500 тисяч членів Профспілки на суму приблизно 150 млн. грн протягом тільки одного місяця.

Ухвалою суду, яка може бути оскаржена, в задоволенні клопотання було відмовлено.

Розглядалося також клопотання Профспілки про призначення судової фінансово-економічної експертизи для вирішення питання про звуження змісту та обсягу прав педагогічних та бібліотечних працівників на оплату праці у зв’язку з прийняттям відповідачем оскаржуваних рішень в контексті статті 22 Конституції України. В задоволенні цього клопотання також було відмовлено.

За клопотанням Профспілки до матеріалів справи було долучено більше 700 звернень обласних, районних та первинних організацій Профспілки освітян на підтримку позиції Профспілки в суді та з вимогами про поновлення прав на отримання надбавок педагогічним працівникам за престижність праці у фіксованому розмірі 20 відсотків та бібліотечним працівникам у розмірі 50 відсотків.

Суд зобов’язав представника КМУ надати докази дотримання процедури підготовки та прийняття оскаржуваних постанов Уряду відповідно до Регламенту, затвердженого постановою КМ України від 18.07.2007 № 950, у тому числі докази надсилання проектів постанов уповноваженому представнику всеукраїнських профспілок - СПО об’єднань профспілок.

На вимогу суд відповідач повинен опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі в Офіційному віснику України до наступного засідання.

Судом оголошено перерву по справі та призначено наступне судове засідання на 3 червня 2014 року о 13-30.

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки