Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1383201254_2013_198_006На пропозицію представництва МВФ в Україні 28 жовтня у київському офісі МВФ пройшла консультативна зустріч голови місії МВФ Ніколая Георгієва та керівника Представництва МВФ в Україні Жерома Ваше з представниками українських профспілок. Федерацію профспілок України представляли заступник Голови ФПУ С.Я. Українець, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки С.М.Романюк, керівник департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ Л.В. Остапенко.

Представники профспілок висловили свою позицію стосовно оцінок економічного стану та виконання окремих рекомендацій міжнародної фінансової інституції. С.Я. Українець нагадав, що найбільш продуктивним, з точки зору профспілок, періодом у взаєминах МВФ і ФПУ була робота місії Т.Арванітіса в 2010-11 рр. Тоді у зв’язку з намірами проведення в Україні пенсійної реформи профспілки запропонували усунути помилки попередніх місій і піддати вивченню і аналізу тіньові фінансові ресурси української економіки – а саме складові собівартості продукції, тіньовий фонд оплати праці і приховану зайнятість. Саме тут, на переконання профспілок, криються резерви для суттєвого підвищення оплати праці для працівників виробничого сектору, бюджетної сфери, а також і для пенсійного забезпечення громадян.

Представники профспілок висловили заперечення проти оголошених висновків нинішньої місії про те, що нібито в Україні немає джерел для забезпечення зростання зарплат бюджетникам, відсутні можливості для підвищення пенсійного забезпечення, занадто низькі ціни на газ для населення, а також потрібно вводити жорсткі нормативи для споживання енергоносіїв домогосподарствами.

Профспілками наведено переконливі економічні розрахунки, які доводять, що в Україні газовидобувні підприємства і газотранспортні компанії, які доставляють населенню добутий на території нашої держави дешевий український газ, отримують високі прибутки. Тому піднімати ціну на газ для населення – це фактично примушувати наших людей купувати газ, видобутий з вітчизняних надр, за спекулятивними цінами.

Представникам місії МВФ було висловлено позицію профспілок щодо недопущення перекладання всього економічного тягаря обов’язків бізнесу й держави на плечі простих громадян. Як вважають профспілки, для підвищення цін на газ для населення немає об’єктивних економічних підстав, цей сектор економіки працює рентабельно.

Представники профспілок в черговий раз привернули увагу місії МВФ, що тіньові ресурси вітчизняної економіки не враховані й при оцінці можливостей соціального забезпечення та забезпеченні росту зарплати працівникам бюджетної сфери. За деякими оцінками самих об'єднань роботодавців, зараз в Україні близько 200 млрд. грн. заробітної плати знаходяться у тіні – з них не сплачуються податки, не здійснюються відрахування до Пенсійного та інших соціальних фондів.

За підрахунками Мінсоцполітики, 4 млн. 700 тис. людей працюють без оформлення трудових відносин. Профспілки вважають, що легалізація зайнятості і заробітної плати має забезпечити серйозні додаткові ресурси, які можна використати для стабільного підвищення зарплати бюджетникам і зростання пенсійних виплат.

На думку профспілок, представникам місії варто провести повний професійний аналіз економічної ситуації в Україні: насамперед, проаналізувати, чому така низька частина заробітної плати закладена в собівартість продукції, затрати на її виробництво, чому таку незначну частину становить фонд оплати праці у складовій валового внутрішнього продукту?

Профспілки передали напрацьовані пропозиції керівнику Представництва МВФ в Україні Ж. Ваше та запропонували створити спільну експертну групу з метою об’єктивного вивчення питання щодо можливості підвищення цін на газ та електроенергію для населення, оцінки можливих темпів росту заробітної плати та соціальних виплат. До неї мають увійти представники Уряду, МВФ і профспілок.

 

За матеріалами сайту ФПУ