Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1378709075_2013_0«Держбюджет-2014: очікування, можливості, загрози» – з такою назвою 5 вересня у Будинку спілок відбулося засідання круглого столу.

У роботі заходу взяли участь голова НТСЕР, Голова ФПУ Юрій Кулик, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко, заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк, представники міністерств, комітетів Парламенту, всеукраїнських профспілок, роботодавців, науковці.

Відкриваючи дискусію, голова ФПУ Юрій Кулик зазначив, що ще в липні цього року профспілкова сторона соціального діалогу надіслала свої пропозиції до Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів України щодо соціальної частини Держбюджету на 2014 рік з врахуванням показників Держбюджету за 2013 рік.

«Перш за все вони стосувалися питань заробітної плати, яка зараз є дуже низкою, – пояснив він. – Для профспілок це ключове питання. Друге болюче питання – це питання прожиткового мінімуму. На наш погляд, і ми про це говоримо відкрито, сьогодні він не відповідає сучасним реаліям. Є ще ціла низка проблем, які ми відобразили в пакеті соціальних пропозицій. У проекті Державного бюджету, якій найближчим часом буде розглядатися Урядом і вноситися до Верховної Ради, ми б хотіли побачити аспекти соціального блоку для того, щоб внести ще раз свої пропозиції, при необхідності провести додаткові консультації».

Також він зазначив, що профспілки готові обговорювати проблемні позиції, прислухатися до зауважень та разом приходити до компромісу.

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці Петро Цибенко наголосив на тому, що зараз людей турбує ряд проблем, з яких він визначив три головні. Це, по-перше, питання зміни змісту споживчого кошика. По-друге, питання формування заробітної плати. І ще одна важлива проблема – рівень прожиткового мінімуму. У 2012 році він змінювався п’ять разів, у цьому – тільки двічі. Залишається також мізерною розмір пенсії.

Під час презентації профспілкових пропозицій учасників круглого столу було поінформовано про досвід бюджетотворення в інших країнах.

Ключовими пропозиція профспілок щодо проекту Держбюджету-2014 є позиції щодо формування соціальних стандартів та гарантій, а саме:

– встановлення на 2014 рік величини прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення на основі даних моніторингу прожиткового мінімуму та прогнозного індексу споживчих цін, з урахуванням оновлених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, а також суми податку на доходи фізичних осіб;

– забезпечення використання виключно базового державного соціального стандарту – прожитковий мінімум при визначенні права на надання та розмірів соціальної допомоги, відмінивши показник «рівень забезпечення прожиткового мінімуму»;

– забезпечення випереджального зростання мінімальної заробітної плати порівняно з іншими мінімальними соціальними гарантіями з метою забезпечення відтворення трудового потенціалу працівника;

– встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі не нижче фактичного прожиткового мінімуму, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб;

– передбачення видатків в 2014 році на оплату праці працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери на основі тарифної сітки з установленням базового тарифного розряду в розмірі не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати для визначення посадових окладів (ставок заробітної плати);

– забезпечення введення в дію з 1.01.2014 Закону України «Про державну службу» № 4050-VI від 17.11.2011, зокрема статті 46 розділу VІ «Оплата праці, заохочення і соціальні гарантії державного службовця» в повному обсязі.

Також направлені до Мінфіну пропозиції профспілок містять низку пропозицій у сфері соціального страхування та пенсійного забезпечення, житлової політики, питаннях стимулювання національного виробництва та зайнятості, у сфері охорони праці, у гуманітарній сфері та інші.

Під час дискусії, викликаної різноманітними думками науковців дійшли спільної думки про необхідність максимально широкого і завчасного залучення науковців і громадськості до вироблення обґрунтованих пропозицій при формуванні бюджетної політики.

За пропозицією представника роботодавців України вирішено ініціювати спільно з профспілками звернення до Кабінету Міністрів України щодо запровадження дієвого механізму участі соціальних партнерів при формуванні державних бюджетів.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

1378709050_2013_11

1378709118_2013_22

1378709140_2013_33