z_novim_rokom_2021Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас і Ваші родини з Новорічними святами.

Рік, що минає, був непростим, але водночас насиченим знаковими подіями, напруженою працею. Він збагатив нас новим професійним та життєвим досвідом, зробив сильнішими і мудрішими. Сподіваємося та віримо, що новий рік стане роком позитивних змін, перемог та досягнень.

Бажаємо Вам миру й міцного здоров’я, щастя й любові, радості й віри, творчих успіхів й цікавих подій.

Щасливого Нового року!

За дорученням президії

голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України Сергій Козорог

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

1370524734_cf1Згідно зі статтею 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на відповідних посадах.

Ці посади мають бути зазначені у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу па пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше: для чоловіків 12,5 років; жінок 10 років.

При визначенні права па виплату грошової допомоги у разі виходу на наукову пенсію умовами виплати науковому (науково-педагогічному) працівнику грошової допомоги визнаються:

– вихід на пенсію, тобто звільнення з роботи за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію відповідно до статті 24 зазначеного вище Закону;

– працівник має виходити (звільнятися) на наукову пенсію, яка призначається при досягненні пенсійного віку: чоловіки за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінки – за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років;

– звільнення повинно відбутися з наукової (науково-педагогічної) посади. Перелік наукових (науково-педагогічних) посад визначено ст. 22-1 та ст. 22-2 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» ст. 48 Закону України «Про вищу освіту» та постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.04 № 257;

– науковий працівник повинен мати стаж роботи на посадах, віднесених до Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів 111-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.04 № 257 для чоловіків – 12,5 років, а для жінок – 10 років.

Умову щодо виходу на пенсію відповідно до цього Закону було внесено Законом України від 20.11.2003 р № 1316-15 «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

 

Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК Профспілки