Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1370524734_cf1Згідно зі статтею 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» при виході на пенсію з посади наукового (науково-педагогічного) працівника відповідно до цього Закону науковому (науково-педагогічному) працівнику видається грошова допомога в розмірі шести місячних посадових окладів (ставок) з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи на відповідних посадах.

Ці посади мають бути зазначені у Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу па пенсію відповідно до цієї статті, затвердженому Кабінетом Міністрів України, не менше: для чоловіків 12,5 років; жінок 10 років.

При визначенні права па виплату грошової допомоги у разі виходу на наукову пенсію умовами виплати науковому (науково-педагогічному) працівнику грошової допомоги визнаються:

– вихід на пенсію, тобто звільнення з роботи за власним бажанням у зв'язку з виходом на пенсію відповідно до статті 24 зазначеного вище Закону;

– працівник має виходити (звільнятися) на наукову пенсію, яка призначається при досягненні пенсійного віку: чоловіки за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінки – за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років;

– звільнення повинно відбутися з наукової (науково-педагогічної) посади. Перелік наукових (науково-педагогічних) посад визначено ст. 22-1 та ст. 22-2 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» ст. 48 Закону України «Про вищу освіту» та постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.04 № 257;

– науковий працівник повинен мати стаж роботи на посадах, віднесених до Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів 111-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.04 № 257 для чоловіків – 12,5 років, а для жінок – 10 років.

Умову щодо виходу на пенсію відповідно до цього Закону було внесено Законом України від 20.11.2003 р № 1316-15 «Про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

 

Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК Профспілки