Z_novim_2020

Шановні колеги!

Президія Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки щиросердно вітає Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Зичимо щоб Новий Рік був бажаним у Вашому домі і принес Вам, Вашим родинам щастя, здоров'я, натхнення на добрі справи, успіхи в роботі.

Нехай Різдвяні свята подарують Вам духовне відродження, мудрість, благополуччя. Щедрих Вам новорічних та різдвяних свят, привітної долі та щасливого Нового року!

Всім добра і блага!

Президія Дніпропетровського обласного комітету

Профспілки працівників освіти і науки України

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

1366739541_komitet_vr-13-iz-20Прогнози і ризики плану дій щодо вищої освіти обговорювала освітянська громадськість 23 квітня 2013 року на засіданні круглого столу у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти.

У роботі заходу взяли участь ректори ВНЗ, керівники центральних органів виконавчої влади, представники громадських організацій, ЗМІ.

Профспілку працівників освіти і науки України представляли відповідальні фахівці Центрального комітету, обласних комітетів Профспілки, голови ППО вищих навчальних закладів із Києва, Львова, Одеси, Чернігова, Донецька, Кіровограду, Ужгорода, Дніпродзержинська, Черкас, Івано-Франківська.

Під час обговорення «Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2013-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» в контексті реформування системи вищої освіти України особливу увагу було звернено на пункт №39.2. За словами голови профільного комітету Лілії Гриневич найбільше обурення викликає саме збільшення показника кількості студентів на одного викладача, що «не є європейським стандартом. Співвідношення різне на різних спеціальностях і у різних університетах», – зазначила народний депутат.

Позицію ЦК Профспілки озвучив голова Київської міської організації Олександр Яцунь. Так, цитуючи постанову останнього пленуму, він наголосив, що Профспілка наполягає на недопущенні збільшення показника кількості студентів на одного викладача до 18 осіб, адже це лише інтенсифікує працю викладача, що не найкращим чином вплине на якість підготовки фахівця. Це призведе до скорочення науково-педагогічних працівників та, в свою чергу, до суттєвого погіршення умов роботи тих, хто залишиться працювати.

За понад двохгодинну роботу круглого столу було обговорено ряд інших аспектів реформування вищої освіти, зокрема, питання ефективності фінансування вищих навчальних закладів, оптимізації мережі ВНЗ в Україні тощо.

Після обговорень ризиків, пов’язаних з Національним планом дій, та напрацювання консолідованої позиції учасників було підготовлено відповідне звернення до Президента та органів виконавчої влади, яке буде направлено Комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти після опрацювання та внесення усіх конструктивних пропозицій.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України