Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1366014454_1338237064-mwpdrma_0Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який набрав чинності з 1 жовтня 2011 р., було внесено зміни до порядку виплати працюючим пенсіонерам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), призначених відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про судоустрій і статус суддів».

Так, починаючи з 1 жовтня 2011 р. виплата зазначених пенсій у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсій згідно із зазначеними вище законами, здійснюється в розмірі трудової пенсії (в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»). Після звільнення з роботи виплата пенсій здійснюється в розмірах, визначених спеціальними законами.

Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» зазначений порядок виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) не поширюється на пенсіонерів, яким призначена спеціальна пенсія (щомісячне довічного грошового утримання) та які влаштувалися на роботу, яка дає право на пенсійне забезпечення за спеціальними законами, до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», тобто до 1 жовтня 2011 року.

Враховуючи, що на місцях виникало багато питань, у тому числі спірних, пов’язаних з новим порядком виплати пенсій, з метою їх урегулювання 7 березня 2013 року наказом Міністерства соціальної політики України №106, за погодженням з Пенсійним фондом України, схвалено порядок виплати зазначених пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) в період роботи на посадах, які дають право такий вид пенсійного забезпечення.

У наказі Мінсоцполітики зазначається, що порядок виплати пенсії, передбачений частиною двадцять восьмою статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» у всіх випадках звільнення та працевлаштування після 1 жовтня 2011 року (незалежно від причин звільнення, перерв у роботі та займаної посади), не поширюється на пенсіонерів, які станом на 1 жовтня 2011 року одержували пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та на цю дату працювали на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених цим законом, Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України».

Зазначений наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 29 березня 2013 р. (надруковано в «Офіційному віснику України»).

 

Завантажити наказ Мінсоцполітики nakaz_106.doc [32 Kb]

За матеріалами ФПУ