Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1363696702_img_3195ЦК Профспілки працівників освіти і науки України неодноразово спрямовувалися звернення до влади щодо необхідності підвищення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.

Так, листи було направлено як безпосередньо до Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова, Першого Прем’єр-міністра України С.Г.Арбузова, так і до Кабінету Міністрів України, Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Д.В.Табачника, Міністерства соціальної політики України, Федерації профспілок України про необхідність прискорення прийняття постанов Кабінету Міністрів України стосовно підвищення в 2013 році розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до законодавчо встановленого рівня.

Відповідне звернення спрямовано також від членів президії ЦК Профспілки до Кабінету Міністрів України та Федерації профспілок України за наслідками розгляду питання під час засідання президії 26.02.2013 року «Про стан фінансового забезпечення галузі освіти в 2013 році».

На жаль, до цього часу постанова не прийнята, і посадовий оклад працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2012 № 10 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» з 1 грудня 2012 року становить 839 гривень.

Щодо утримань з нарахованої заробітної плати працівникам, то статтею 127 Кодексу законів про працю України передбачені обмеження таких відрахувань. Їх перелік зазначено в пунктах 1 – 3 частини другої цієї статті, а саме:

1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості, або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

2) при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5 і 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв'язку з переходом на пенсію;

3) при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (стаття 136).

Разом з тим зазначаємо, що підпунктом 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298 та підпунктом 2 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 р. № 557 передбачено норму про встановлення працівникам надбавок у розмірі до 50 відсотків посадового окладу за високі досягнення у праці, за виконання особливо важливої роботи, за складність, напруженість у роботі.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України № 1298 надано право керівникам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, при яких створені централізовані бухгалтерії, керівникам бюджетних установ, закладів та організацій установлювати працівникам цих установ, закладів та організацій конкретні розміри надбавок в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків.

Зазначені положення можуть бути застосовані, в тому числі при нарахуванні в межах встановленого фонду оплати праці підвищеної заробітної плати в 2013 році, до запровадження офіційно нового розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.

 

 

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки