Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1362551825_25c11Законами України «Про освіту» (ст. 51) та «Про вищу освіту» (статті 53, 54) надано право особам, які навчаються у вищих навчальних закладах, на трудову діяльність у позанавчальний час.

До таких осіб належать, зокрема, студенти (слухачі), екстерни, здобувачі, аспіранти (ад'юнкти) та докторанти.

При реалізації вказаними особами свого права на трудову діяльність виникає запитання, який статус матиме працівник-студент (аспірант) – основного працівника чи сумісника?

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать, зокрема, особи, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Зазначена робота студента (аспіранта) не є сумісництвом, оскільки сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж підприємстві, в установі, організації або у громадянина (підприємця, приватної особи) за наймом (пункт 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін'юсту і Мінфіну від 28.06.93 р. № 43).

Аналогічну точку зору висловив Верховний Суд України у своїй постанові «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.99 р. № 13.

Згідно з частиною третьою пункту 14 зазначеної постанови робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Висновок про те, що робота за трудовим договором осіб, які поєднують її зі денною формою навчання, не є сумісництвом, й тому вона передбачає ведення трудової книжки відповідно до загального порядку та є для таких осіб основним місцем роботи, викладений також у роз’ясненнях Міністерства праці та соціальної політики від 26 жовтня 2005р. № 09-503 та від 12 березня 2007 року № 66/06/186-07, Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю від 20 серпня 2003 року № 013-1229-22.

 

Завантажити документи lyst-minpraci-2.doc [40,5 Kb], lyst-minpraci-1.doc [26 Kb], lyst-departament.doc [33,5 Kb], vutjag-postanova-vcu.doc [29 Kb]

 

 

 

Юридичний відділ ЦК Профспілки