chief m

z_novim_rokom_2019

Шановні колеги! Члени Профспілки!

Щиро вітаю  Вас і Ваші родини з Новорічними святами та Різдвом Христовим!

Новий рік приходить з надією на краще майбутнє, а Різдво Христове – утвердженням віри та зміцненням любові.

Нехай наступний рік  буде  плідним, принесе успіх у справах, мир і злагоду, добро і вдачу, впевненість у майбутньому, родинне тепло, щирих друзів, шану та любов.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, любові, непохитності у досягненні задумів та планів задля розвитку  освіти, творчих успіхів, цікавих подій, здійснення мрій.

Добрих  Вам новорічних та різдвяних свят!

Голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України                  Галина Бєлікова

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

dgl_02138165За традицією на початку лютого було відзначено День Дніпропетровського облпрофоб’єднання. Перший міжспілковий профцентр, який у краї було створено ще в далекому 1906р., відіграв значну роль в розвитку профспілкового руху. За чисельністю створених тоді профорганізацій (54) Катеринославщина поступалась лише Московській та Таврійській губерніям. Сучасний відлік часу розпочався у лютому 1991р., коли пленумом облпрофради була прийнята декларація про перехід на нові принципи діяльності і створена Міжгалузева рада профспілок.

Восени того ж року дніпропетровці одними з перших в тодішньому Союзі уклали Регіональну угоду з облвиконкомом, яка поклала початок розвитку системи соціального діалогу. Зараз до складу профцентру входять 35 членських організацій, які об’єднують близько 700 тис. трудящих.

7 лютого у Будинку спілок відбулися урочисті збори з нагоди Дня облпрофоб’єднання. Його учасників привітав голова профцентру Віталій Дубіль, який проаналізував підсумки роботи минулого року та визначив завдання на 2013р.

Було, зокрема, позитивно оцінено діяльність профспілок у співпраці – через призму Регіональної та галузевих угод, колдоговорів – з органами влади та роботодавцями щодо зростання рівня реальної зарплати (на 11%) та погашення боргів з її виплати (за останні три роки з 89 млн. до нинішніх 10 млн.грн.). Вдалося також минулого року легалізувати понад 7 тис. робочих місць, примусити 1200 роботодавців – «мінімізаторів» підвищити зарплату своїм працівникам. Створено в області й 70 тисяч нових робочих місць.

Проте, відзначилися й існуючі проблеми у соціально-економічній сфері, зокрема, скорочення на деяких підприємствах виробництва та збільшення неповної зайнятості, погіршення ситуації в сфері трудових відносин. Чимало треба зробити й для вдосконалення внутрішньоспілкової роботи, поширення профспілкового впливу та охоплення колдоговірною системою. Бо, як показує практика, саме на «безпрофспілкових» підприємствах найбільше процвітають порушення трудового законодавства та мають місце зарплатні борги та «тіньова» зайнятість, тому в ліквідації таких «сірих зон» однаково повинні бути зацікавлені не тільки профспілки, а й органи влади.

Привітав дніпропетровців зі святом, а також розповів про нинішні завдання профспілок України щодо захисту соціально-економічних прав трудящих заступник голови ФПУ Григорій Осовий.

Профспілковців прийшли також привітати голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, голова обласної ради Євген Удод, керівник Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв. Вони відзначили важливість розвитку співпраці з профспілками у вирішенні завдань, що стоять перед Дніпропетровщиною, яка є одним з головних локомотивів економіки країни і дає зараз 20 відсотків обсягів її промислового виробництва. За словами губернатора Д.Колєснікова, завдяки співпраці соціальних партнерів вдалося забезпечити стабільне економічне зростання, як основу для підвищення якості життя людей. Так, сьогодні на багатьох підприємствах базових галузей економіки області середня зарплата вже перевищила 4 тис. грн., а на деяких – 5 тис. грн. Велика увага приділяється також легалізації зарплат та зайнятості. Реалізуються в регіоні й чимало великих інфраструктурних проектів.

Як завжди, на свята не обійшлося й без нагород – державних та профспілкових. Губернатор вручив відзнаки облдержадміністрації за внесок в розвиток регіону голові облпрофоб’єднання Віталію Дубілю та голові обкому профспілки енергетиків Євгену Бусурулову. Було також відзначено кращих організаторів літнього (2012р.) відпочинку дітей. Заступник голови Федерації профспілок України Г. Осовий вручив Почесну грамоту ФПУ голові обласної організації Профспілки Галині Бєліковій - за особистий внесок в організацію дитячого оздоровлення влітку 2012 року в номінації «Дитинство на долонях», директору дитячого табору «Лісова казка» Вадиму Тузлукову – за кращу організацію дитячого відпочину у таборі.

Почесною грамотою Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок відмічена активна участь профкомів вищих навчальних закладів в організації шефської допомоги інтернатним закладам - Національного гірничого університету (голова профкому В.Сало), Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (гол.бухгалтер профкому Н.Данільченко).

Переможці щорічного конкурсу «Профспілкова Ніка» - кращі передплатники профспілкової газети «Позиция» нагороджені дипломами ДООП. Нагороди отримали Дніпропетровська обласна організація Профспілки (голова Г.Бєлікова), Томаківська районна організація Профспілки (голова О.Ткачук), Дніпропетровська районна організація Профспілки (голова Н. Грищенко).

 

В.Коврига, зав.прес-центром

Дніпропетровського облпрофоб’єднання

01_02138184

02_02131505

03_02131526

04_0213334

05_0213278

06_0213326

07_0213375

08_02131563