Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1352213009_5_0026 листопада 2012 року у Будинку спілок під відбулася нарада представників профспілок бюджетної сфери, що входять до ФПУ, з обговорення проекту Методики віднесення посад працівників бюджетної сфери до певних розрядів ЄТС і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Головуючий наради – заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у роботі заходу взяв заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

Із розробкою проекту зазначеної Методики склалася непроста ситуація із нарахуванням зарплат бюджетників.

Не зважаючи на запевнення головного розробника документу – Науково-дослідного інституту праці, представлені ним попередні розрахунки, зроблені на основі Методики, свідчать про значне зниження тарифних розрядів, та відповідно заробітної плати, у певної кількості професій (посад) деяких галузей бюджетної сфери. Це не відповідає меті Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.01.11 № 29-р.

Відповідно з цією Концепцією одним із шляхів розв’язання проблеми оплати праці в бюджетній сфері є вжиття заходів щодо поетапного підвищення заробітної плати працівників окремих галузей бюджетної сфери, оплата праці яких здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки, із забезпеченням гарантій з оплати праці, що встановлені законами про діяльність у галузі освіти, охорони здоров'я, культури.

Зазначена проблема на сьогодні так і не вирішена, незважаючи на доручення Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова від 30.07.12 №17138/16/1-12 та повторне звернення СПО профспілок і голів п’яти профспілок бюджетної сфери (від 20.09.12 № 04-22/844-СПО) до Прем'єр-міністра України.

За останній період, упродовж вересня – жовтня цього року, представниками Міністерства соціальної політики України проведено низку консультацій, нарад та засідань робочих груп із представниками профспілок бюджетної сфери та фахівцями галузевих міністерств, на яких, сторони не дійшли згоди щодо схвалення запропонованого проекту Методики.

Разом з тим, не сприяє вирішенню ситуації той факт, що до цього часу не розроблені та не затверджені в установленому порядку кваліфікаційні характеристики професій (посад) працівників навчальних закладів і наукових установ, заповідної справи, збереження пам'яток архітектури, історії, культури, які є основою для визначення кваліфікації працівника та складності виконуваної ним роботи. Адже, Планом заходів щодо реалізації Концепції удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, затвердженим розпорядженням КМУ від 09.06.11 № 551-р передбачено, що розробленню Методики має передувати розробка та затвердження вищезазначених кваліфікаційних характеристик, а також перегляд існуючих кваліфікаційних характеристик, відсутність яких, унеможливлює встановлення об'єктивної комплексної оцінки посад (професій) працівників.

Тобто при таких умовах, які існують на сьогодні, застосування Методики призведе до необ’єктивного оцінювання посад, а в подальшому – до необ’єктивного їх віднесення до розрядів ЄТС.

Під час наради заступник Голови ФПУ поінформував присутніх про те, що враховуючи важливість питання удосконалення оплати праці працівників бюджетної сфери, Спільний представницький орган профспілок звернувся листом до Віце-прем’єр-міністра України, Міністра соціальної політики С.Л. Тігіпка з проханням провести зустріч з представниками Всеукраїнських профспілок бюджетної сфери з метою вирішення зазначеної проблеми.

Також наразі планується проведення спільного засідання президій профспілок медиків, освітян, працівників культури, соціальної сфери і державних установ з питання фінансування бюджетних галузей з метою ухвалення рішення, що сприятиме усуненню можливих порушень трудових прав працівників бюджетної сфери та зменшенню соціальної напруги у стабільно працюючих трудових колективах.

 

 

За матеріалами ФПУ