Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

Resize_of_000Розмір мінімальної заробітної плати на 2013 рік, шляхи забезпечення першим робочим місцем молоді, шляхи вирішення проблеми погашення заборгованості із виплати заробітної плати та удосконалення існуючих правових норм, пов’язаних із відшкодуванням витрат на виплату пенсій пільговикам обговорювали учасники засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради 24 вересня 2012 року.

Першим наріжним каменем у питаннях порядку денного стало визначення розміру мінімальної заробітної плати на наступний рік.

Так, профспілкова сторона зазначила, що запропоноване Урядовою стороною підвищення соціальних стандартів та гарантій, зокрема, зростання мінімалки у 2013 році, є недостатнім для реалізації права на нормальний життєвий рівень працівника та його сім'ї.

Профспілки наполягають, що для кардинального впливу на зменшення нелегальної зайнятості та тіньових доходів, разом із проведенням ефективної політики зайнятості, необхідно забезпечувати підвищення рівня оплати праці, у т.ч. підвищуючи розмір мінімальної зарплати до її справедливого рівня. Адже  є необхідність справедливої мінімальної заробітної плати та зміни самої ідеології оплати праці, а держава повинна створити механізм справедливого розподілу між працею і капіталом результатів економічної діяльності, яка стимулюватиме гідну оплату праці, зменшувати соціальну та економічну поляризацію суспільства.

Питання першого робочого місця молодого спеціаліста теж викликало конструктивну дискусію між сторонами-учасниками НТСЕР.

Зокрема, у своєму виступі співдоповідач із цього питання Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов акцентував увагу присутніх на національному законодавстві забезпечення молоді робочим місцем, яке складається з Кодексу законів про працю, законів «Про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту, першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю», «Про сприяння національному становленню та розвитку молоді в Україні», «Про зайнятість населення», «Про вищу освіту», «Про професійно-технічну освіту», Указом Президенту України «Про заходи щодо реформування системи перепідготовки спеціалістів та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів», постановою Кабінету Міністрів України «про Порядок працевлаштування випускників вищих навчальних закладів, підготовка яких здійснюється за державним замовленням» тощо.

Проте сьогодні незважаючи на наявність механізму працевлаштування випускників, фактичний стан прав засвідчує, що назріла необхідність ґрунтовного перегляду зазначених нормативних актів. Адже в умовах ринкової економіки набувають актуальності відносини соціального партнерства, основою якого є принцип співробітництва між роботодавцями, найманими працівниками, профспілками. Георгій Труханов пояснив, що фактично таке партнерство у подоланні проблем працевлаштування полягає власне у проведенні переговорів, укладенні колективних угод, узгодження проектів нормативно-правових актів, консультацій при прийнятті рішень із питань зайнятості на усіх рівнях.

Співдоповідач наголосив, що наразі необхідна державна програма створення робочих місць.

На думку голови профспілки освітян підвищенню якості підготовки фахівців сприятимуть спеціальні умови для здобуття освіти студентами, які працюють за майбутньою професією, шляхом запровадження системи індивідуальних графіків навчання.

«Завданням номер один для влади, роботодавців і профспілок є питання працевлаштування молоді, створення робочих місць, у тому числі шляхом державних вкладень в їх розширення, розвиток виробництва, залучення інвестицій для модернізації галузей економіки», – завершив свій виступ Георгій Труханов.

Питання погашення заробітної плати та пенсійні виплати пільговикам теж були обговорені з представниками сторін соціального діалогу.

Після доповідей, обговорень та дискусій учасники затвердили відповідні документи по кожному із питань порядку денного.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України