Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1sen_DSC03434Шановні колеги !

Від імені Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України вітаю  вас  з початком нового навчального року.

Бажаю в наступному році всім нам натхнення,  сили та міцності,  плідної роботи і вагомих здобутків.

З  Днем знань!

Профспілка констатує, як позитив, стабільність у зростанні посадових окладів працівників освіти, також наближення до давнішньої мрії освітян – розроблений Міністерством освіти і погоджений з профспілковою стороною проект постанови Кабінету міністрів, що встановлює з 1 січня 2013 р. зарплату педагогів на рівні зарплати в промисловості та подвійну для науково-педагогічних працівників.

Сподіваємось, що ця постанова буде прийнята. У відповідності до неї будуть скореговані бюджетні розписи на 2013 рік. В цьому році переглянуті типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів. На цю подію ми очікували більше 30 років.

Як досягнення останніх років в області в частині соціального захисту освітян треба відмітити своєчасність виплат заробітної плати, а також тенденцію виплати відпускних не частинами, а загальною сумою.

Безумовно, треба відмітити як позитив, що з 1 вересня 2012 року вводяться нові типові штатні нормативи загальноосвітніх навчальних закладів. Обком Профспілки, зважаючи на існуючі проблеми, турбується про прийняття до виконання місцевими органами влади введення нових штатних розписів загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, акцентуємо на реалізації впровадження у навчально-виховний процес програми інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків», яка потребує затвердження в штатних розписах навчальних закладах відповідних посад фахівців. Про це наголошувалось на попередній конференції, але вирішується це питання дуже повільно.

Шановні колеги !

Обком Профспілки, констатуючи позитивні факти розбудови освіти, визначає низку питань, які, на наш погляд, не можуть також залишатися поза увагою.

Підтримуючи в цілому ідею оптимізації мережі освітніх закладів , ми провели аналіз цього процесу.

Статистичні дані свідчать, що кількість найманих працівників в освіті за останні роки в Україні скорочено і іноді в значній кількості. Не винятком стала і наша область.

Тому звертаємось до загалу керівників області, міст, районів щодо ощадної стратегії в зазначеному питанні.

Комплекс заходів по оптимізації галузі призвели до реального скорочення фонду оплати праці. Затверджені бюджетні призначення по оплаті праці установ освіти в більшості не відповідають реальній потребі в видатках на заробітну плату, а в 2012 році, не дивлячись на підвищення розмірів окладів (ставок заробітної плати), в деяких регіонах обсяг асигнувань на оплату праці навіть зменшився в порівнянні з 2011 роком.

Динаміка зростання середньомісячної номінальної заробітної плати за видами економічної діяльності підтверджує іще низький рівень зростання середньомісячної зарплати по галузі освіти.

Це підтверджено статистикою і є надія, що в наступному році освітяни відчують позитивні зміни, бо їх праця іноді важча ніж праця у промисловості.

Викликає занепокоєність стан фінансування освіти та оплати праці освітян в закладах, які фінансуються сільськими та селищними радами. Це дуже болюче питання, яке потребує вирішення на державному рівні.

Обком Профспілки, підтримуючи ідею щодо забезпечення раціонального використання бюджетних коштів, переконаний в необхідності неухильного дотримання при цьому норм чинного законодавства.

А чинне законодавство передбачає, що під час визначення обсягів видатків бюджету необхідно враховувати об’єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників. Це забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з урахуванням допомоги на оздоровлення, грошової винагороди за сумлінну працю усіх видів додаткової праці.

Порушення положень законодавства щодо вищезазначеного неприпустимо.

Наступне.Введення нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників збільшило потребу в асигнуваннях на відрядження. Тому питання забезпечення в повних обсягах видатків на відрядження та виплати, пов’язані з направленням працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, стає першочерговим.

Виконання зазначених вимог чинного законодавства є спільним завданням органів місцевого самоврядування, керівництва управлінь та відділів освіти, профспілкових працівників. І я впевнена, що це нам під силу.

 

Голова Дніпропетровської обласної

організації Профспілки працівників

освіти і науки України Г.В.Бєлікова