z_novim_rokom_2021Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас і Ваші родини з Новорічними святами.

Рік, що минає, був непростим, але водночас насиченим знаковими подіями, напруженою працею. Він збагатив нас новим професійним та життєвим досвідом, зробив сильнішими і мудрішими. Сподіваємося та віримо, що новий рік стане роком позитивних змін, перемог та досягнень.

Бажаємо Вам миру й міцного здоров’я, щастя й любові, радості й віри, творчих успіхів й цікавих подій.

Щасливого Нового року!

За дорученням президії

голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України Сергій Козорог

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

1345185706_img_0589На звернення науково-педагогічних працівників інститутів післядипломної педагогічної освіти щодо припинення виплати наукової пенсії названим категоріям працівників і переведення їх на пенсію за віком пропонуємо варіант врегулювання питання.

Відповідно до п. 1.1. Положення про республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні та Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2000 № 538 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.07.2001 за № 651/5842) (із змінами) Республіканський (Автономної Республіки Крим), обласні інститути післядипломної педагогічної освіти, а також Київський і Севастопольський міські інститути післядипломної педагогічної освіти, що є структурними підрозділами відповідно Київського університету імені Бориса Грінченка та Севастопольського міського гуманітарного університету, є «державними вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації, що здійснюють спеціалізоване вдосконалення освіти та професійної підготовки особи шляхом поглиблення, розширення і оновлення її професійних знань, умінь і навичок або отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітньо-кваліфікаційного рівня та практичного досвіду».

Таким чином, структура навчальних закладів післядипломної педагогічної освіти відповідає структурі вищих навчальних закладів, що підтверджується під час їх ліцензування. Отже, їх науково-педагогічні працівники мають право на відповідні соціальні гарантії.

Разом з тим трапляються непоодинокі випадки відмов науково-педагогічним працівникам у призначенні наукових пенсій, а також прийняття органами Пенсійного фонду України рішень щодо припинення виплати наукової пенсії названим категоріям працівників і переведення їх на пенсію за віком. Приводом для таких рішень органів Пенсійного фонду слугує несвоєчасне проходження обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти процедури отримання акредитації.

З метою врегулювання ситуації та недопущення порушення пенсійних прав науково-педагогічні працівники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти ЦК Профспілки звернувся до Міністерства соціальної політики України з проханням роз’яснити правомірність дій органів Пенсійного фонду України та, у разі необхідності, вжити заходи щодо забезпечення пенсійних прав науково-педагогічних працівників закладів післядипломної педагогічної освіти України.

У отриманому з Міністерства соціальної політики України роз’ясненні наголошено на необхідності органами Пенсійного фонду України керуватись наказом Міністерства освіти і науки України від 31.07.2009 р. № 712, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 22.09.2009 р. за № 894/16910 та доручено терміново поновити науково-педагогічним працівникам обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти виплату наукових пенсій.

 

 

Завантажити документи list-ck-profspilki-do-minsocpolitiki.doc [120 Kb], vidpovid-minsocpolitiki.doc [120 Kb]

 

Відділ соціальних питань і охорони праці ЦК Профспілки