Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1598549547_img4642welfareПідтримуючи пріоритетність видатків з Державного бюджету України на національну безпеку і оборону, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави, СПО об’єднань профспілок у своїх пропозиціях до головного кошторису країни наполягав на тому, щоб у проєкті Державного бюджету на 2023 рік було принаймні:

- проіндексовано розмір мінімальної заробітної плати (до 8580 грн);

- не допущено збільшення розривів між розмірами прожиткового мінімуму, посадового окладу (тарифної ставки) працівника І т.р. ЄТС та фактичного розміру прожиткового мінімуму;

- забезпечено належний рівень фінансування галузей, які визначено пріоритетними та які є надважливими для економіки України.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 8431, згідно з яким в Україні планують поетапно підняти рівень мінімальної заробітної плати протягом 2023 року, починаючи з 1 квітня. Відповідні зміни пропонується внести до Закону про Державний бюджет України.

Як зазначають автори документу, у статті 9 Закону України «Про оплату праці» передбачено: «Мінімальна заробітна плата встановлюється у розмірі не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

Однак в останні роки затверджено розмір мінімальної заробітної плати нижчий за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Такий висновок ініціатори законопроєкту підтверджують такими даними:

у грудні 2022 року фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб склав 7539 грн. Мінімальна заробітна плата на грудень 2022 року була затверджена у сумі 6700 грн, що склало 88,9% до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних;

у середньому за 2023 року очікується фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб 8962 грн. Мінімальна заробітна плата затверджена Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» на рівні грудня 2022 року без підвищення у сумі 6700 грн, що складе лише 74,8% до очікуваного фактичного розміру.

Тому законопроєктом передбачено поетапне підвищення розміру мінімальної заробітної плати:

з 1 квітня — 7370 грн;

з 1 липня — 8107 грн;

з 1 жовтня — 8918 грн.

За прогнозними розрахунками, додаткові видатки для реалізації законопроєкту складуть у 2023 році 14 084,4 млн. грн які можуть бути профінансовані за рахунок додаткових надходжень до зведеного бюджету:

податку на доходи фізичних осіб в сумі 2087,8 млн грн;

податків сумі 11998,6 млн грн внаслідок недопущення їх укриття на митницях.

Нагадаємо, що минулого року під час складання проєкту державного бюджету на 2023 рік було ухвалено рішення відмовитися від запланованого збільшення показників мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на наступний рік. Це було зроблено у світлі економічної ситуації в Україні, викликаної війною, що триває. Наразі не відомо, чи буде ухвалено законопроєкт, спрямований на зміну цього рішення.

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ