Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

family05Із 1 січня 2023 року збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, змінився також і розмір податкової соцпільги (далі – ПСП), який застосовують до заробітної плати працівників під час розрахунку ПДФО.

Розмір ПСП із 1 січня 2023 року становить 1342 грн (2684 х 0,5). При цьому протягом року розмір ПСП не змінюється. Граничний дохід для застосування ПСП у 2023 році дорівнює 3760 грн (2684 грн х 1,4).

Граничний дохід для застосування ПСП менший за розмір мінімальної зарплати (3760 грн < 6700 грн), тому правом на ПСП зможуть скористатися лише окремі категорії працівників.

У 2023 році працівники матимуть право на податкову соцпільгу, коли їх дохід не буде перевищувати 3760 гривень. А це можливо, зокрема, якщо працівники:

не виконали місячної норми праці;

утримують двоє або більше дітей;

працюють на умовах неповного робочого часу.

Особливості застосування податкової соціальної пільги

Податківці звернули увагу, які умови повинні бути виконані для того, щоб батько, який має двох (чи більше дітей) віком до 18 років, але одна (чи більше) із них проживає з дружиною від першого шлюбу, міг скористатися правом на податкову соцпільгу на дітей.

Перш за все зазначається, що у 2023 році платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на ПСП у розмірі 1342 грн у розрахунку на кожну таку дитину.

За загальним правилом для застосування ПСП місячна сума доходу працівника у 2023 році не повинна перевищувати 3760 грн.

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на застосування ПСП одному з батьків визначається як добуток 3760 грн та відповідної кількості дітей, тобто, за наявності двох дітей – 7520 грн (3760 грн х 2).

Право на ПСП залежно від кількості дітей мають обидва батьки, а от застосувати розмір граничного доходу з огляду на кількість дітей може лише один із батьків. При цьому батьки самі вирішують з огляду на розміри своїх зарплат, хто з них скористається правом на застосування граничного розміру доходу, щоб отримати підвищений розмір ПСП залежно від кількості дітей.

У пп. 3 п. 5 Порядку № 1227 зазначено стандарний перелік документів, який повинен надати батько для того, щоб скористатися «дитячою» ПСП.

Однак, якщо батько, який має двох дітей віком до 18 років, але одна із них проживає з дружиною від першого шлюбу, бажає скористатися правом на застосування до його доходу «дитячої» ПСП, то він разом із поданням до роботодавця заяви щодо її застосування та цього загального переліку документів має подати ще й інші документи.

Податківці зазначили, що це мають бути документи, які підтверджують факт утримання ним дітей. Такими документами можуть бути довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишніми чоловіком та дружиною щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, рішення суду про аліменти.

 

За матеріалами – BuhLiga Zakon