Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1543222417_184556Святкування Нового року та Різдва у прийдешньому 2023 році припадають на вихідні, але перенесення днів відпочинку на робочі дні скасовано через воєнний стан. Тому додаткових вихідних на новорічні свята в Україні не буде.

Адже, відповідно до закону Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, до завершення воєнного стану в Україні скасовано всі вихідні на державні свята або перенесення вихідних на будні дні.

На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець. Тому, чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є необхідність, вивести людей 2 та 9 січня на роботу – кожен керівник підприємства чи фізособа-роботодавець вирішують наразі самостійно.

1 січня є офіційним вихідним в Україні. У 2022 році цей день припадає на неділю, і наступний понеділок мав би бути вихідним – однак 2 січня 2023 року буде робочим днем через скасування перенесень свят із оплатою праці як у звичайний робочий день.

7 січня, коли частина східних православних церков відзначає Різдво Христове (за юліанським календарем), так само припадає на вихідний – суботу. Однак понеділок, 9 січня, з тієї ж причини, буде робочим.

Таку ж позицію підтверджує й Держпраці. Вона наголошує, що святкові дні не є вихідними і не переносяться на наступний день після святкового або неробочого. Тому 2 січня та 9 січня є звичайними робочими днями, які враховуються у нормі кількості робочих днів на рік.

Отже, в січні 2023 року в Україні буде 22 дні робочих дні і 9 вихідних:

1 січня (неділя)

7-8 січня (субота-неділя)

14-15 січня (субота-неділя)

17-18 грудня (субота-неділя)

28-29 січня (субота-неділя)

 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України