Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1666765979_2022-10-25-zakon-shhodo-ob-yednannya-pfu-j-fssu21 жовтня повернуто з підписом Президента Закон України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (нова редакція) та інших законодавчих актів України» (законопроєкт № 3663).

Закон передбачає приєднання Фонду соціального страхування України до Пенсійного фонду України.

Зазначимо, що цей законопроєкт не підтримали профспілки й висловилися проти його прийняття.

Як саме вплине на життя українців Закон 2620-IX

Так, з 1 січня 2023 року Фонд соціального страхування України буде приєднано до Пенсійного фонду України

Уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності й від нещасного випадку буде ПФУ та його територіальні органи, діяльність якого спрямовується і координується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення.

Ініціатори законопроєкту вважають, що об’єднання структур ПФУ й ФССУ підвищить якість і виконання основних завдань, пов’язаних із соціальними виплатами.

Однак, у законопроєкті № 3363 чітко не зазначено, хто саме буде надавати профільні послуги, пов’язані із соціальними виплатами, та контролювати фінансування тимчасової непрацездатності. У ФССУ майже 4000 вузькопрофільних фахівців із питань прийому заяв-розрахунків страхувальників, а в ПФУ таких фахівців немає.

Таким чином Пенсійний фонд буде перевантажений різнорідними функціями, а отримати страхові виплати пересічним українцям буде ще важче.

З моменту набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», змін зазнають також пенсійні й страхові виплати.

Так, скасовується оплата за рахунок коштів соціального страхування лікування застрахованих осіб у відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.

Окрім цього, вагітні жінки не отримають повну компенсацію під час «декретних» відпусток — передбачена лише часткова компенсація:

скасується плата за інвалідні візки, протези, харчування, одяг, медичні чи соціальні допомоги для осіб з інвалідністю за кошти Фонду, як це було раніше;

скасується право на пенсію з інвалідності тим, хто став особою з інвалідністю після нещасного випадку на підприємстві;

замість путівок потерпілим будуть оплачувати лише проїзд до лікувальних закладів.

Також у законопроєкті передбачено затвердження за кожним видом соціального страхування власну частку єдиного соціального внеску й складання окремих бюджетів, що має поліпшити обґрунтованість використання коштів і створить стимули до запровадження заходів, які зменшують соціальні ризики за кожним видом соціального страхування.

Однак, Законом не передбачено створення комісій із соціального страхування на підприємствах і в організаціях, а рішення про призначення страхової виплати будуть приймати страхувальники або уповноважені ним особи.

Цей Закон має набрати чинності з 1 січня 2023 року.

У підсумку можна зазначити що Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не містить чіткого визначення, як саме ПФУ надаватиме послуги у сфері соціальних виплат, ускладнює можливість отримання страхових виплат, які наразі надаються ФССУ автоматично.