Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

originalВраховано профспілкові пропозиції

Враховуючи масштабні втрати українців від військової агресії РФ, 4 березня ц.р. ФПУ звернулася до Уряду з ініціативою щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб всіх видів допомоги громадянам, постраждалим внаслідок військових дій, з усіх джерел без обмеження розмірів такої допомоги.

Зокрема, ФПУ зазначала про необхідність внесення змін до пп. 170.7.2 ст. 170 щодо порядку надання нецільової благодійної допомоги постраждалим від екологічних катастроф, стихійних лих, аварій, епідемій, епізоотій (доповненням – від військових дій).

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX враховано профспілкові пропозиції.

Зокрема, змінами до пп. 170.2 ст.170 перелік цільової або нецільової благодійної допомоги, що надається платнику податку і не включається до оподатковуваного доходу, доповнено допомогою платнику податку, який постраждав внаслідок «збройної агресії Російської Федерації у період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану».

Зазначаємо, що у пп. 170.2 ст.170 встановлено, що «для цілей цього підпункту вважається цільовою благодійною допомогою та не підлягає оподаткуванню профспілкова виплата, здійснена за рішенням профспілки, прийнятим в установленому порядку на користь члена такої профспілки, який має статус постраждалого внаслідок обставин, зазначених у цьому підпункті.»

Благодійна допомога

Крім того, Законом № 2120 звільнено від оподаткування благодійну допомогу, що надається благодійниками:

- учасникам бойових дій за переліком, наведеним у абзаці другому підпункту «в» 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України

- працівникам підприємств, установ, організацій, сил цивільного захисту, які залучаються та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій та у період здійснення бойових дій, у порядку, встановленому законодавством, або на користь членів їх сімей;

- фізичним особам, які мешкають на території населених пунктів, де проводяться бойові дії, та/або які вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням бойових дій в таких населених пунктах.

Також не оподатковується допомога від міжнародних благодійних організацій (за переліком КМУ), отримана фізичними особами, які мешкають на території населених пунктів, де проводяться бойові дії під час дії воєнного стану, та/або вимушено покинули місце проживання (тимчасово переміщені особи) у зв’язку з форс-мажорними обставинами у тому числі у зв’язку із введенням воєнного стану чи надзвичайного стану.

Також при поданні податкової декларації за результатами 2022 року до податкової знижки можна буде включити суми коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, у розмірі, що не перевищує 16 % суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року (раніше було 4%).

Не вважатиметься порушенням вимог пункту 133.4 статті 134 цього Кодексу передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, за умови що такі послуги, майно добровільно перераховані (надані, передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, добровольчим формуванням територіальних громад та ін, закладам охорони здоров'я, та/або грошові кошти, перераховані на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів.

Плата за землю

Тимчасово на період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, в якому припинено або скасовано воєнний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї):

- що розташовані на територіях, на яких ведуться бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб. Для застосування цього положення Кабінет Міністрів України має визначити і затвердити перелік відповідних територій;

- які визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

ЄСВ

Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні, а також протягом наступних дванадцяти місяців після припинення або скасування такого воєнного стану мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе такі особи:

— фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

— особи, які провадять незалежну професійну діяльність;

— члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Також у разі відсутності доходу у таких осіб, не застосовується вимога щодо мінімальної суми єдиного внеску на рівні мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску в складі податкової декларації не заповнюється за період в якому єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

На період мобілізації роботодавці – платники єдиного податку, які обрали спрощену систему оподаткування – фізичні особи-підприємці, які належать до другої та третьої груп платників єдиного податку, а також юридичні особи, які належать до третьої групи платників єдиного податку, мають право за власним рішенням не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

Відповідні суми єдиного внеску, нараховані та не сплачені роботодавцями, сплачуються за рахунок державного бюджету, крім періодів у яких наймані працівники, які призвані на військову службу, отримували доходи у вигляді грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний внесок за рахунок державного бюджету.

Тимчасово на період воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану штрафні санкції за порушення щодо єдиного внеску не застосовуються, пеня не нараховується, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

 

 

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ