Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!
.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.
.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.
.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.
Президія обкому Профспілки
Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України
49000, м. Дніпро,
просп. Д. Яворницького, 93
Тел./факс: (056) 744-58-55
E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm
Днями на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Трудові ресурси», ініційованому Президентом України, з позицією профспілок щодо законодавчих ініціатив влади з лібералізації трудового законодавства виступив заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін.
Україна двічі була дуже близька до того, щоб отримати новий Трудовий кодекс і двічі не вистачало сил і духу політикуму перетнути цю рису.
«Чи потребує трудове законодавство України реформування? Так, потребує», – зазначив Олександр Шубін.
На його думку, зараз трудове законодавство і Трудовий кодекс розбалансовані.
«Він розбалансований структурно, предметно, термінологічно, містить кальку в різних законодавчих актах одних і тих самих норм, подекуди не ідентичну. Тому так – зміни потрібні. Чи потрібні Україні ліберальні зміни трудового законодавства? Так, мабуть, теж потрібні. Але у значенні слова «ліберальний», яке міститься під №1 у Оксфордському словнику, тобто такі зміни мають бути і відбуватися з повагою до законних інтересів, прав, свобод всіх сторін-учасників процесу і найперше тих, які не розділяють інтереси тих, хто ініціює такі реформи», – наголосив Шубін.
Під час сесій спікери обговорювали новий Трудовий кодекс, цифровізацію як невід'ємну складову сфери трудових відносин. А також – Європейську соціальну хартію і Конвенції Міжнародної організації праці як орієнтири для забезпечення соціальних стандартів та зайнятості українців.
У дискусії з цього питання зокрема взяли участь Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук, голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, заступник Голови Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера та радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов.