Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1332255026_img_415420 березня 2012 року, у  м. Києві у Будинку спілок відбувся ІV пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України. На порядок денний було винесено одне з найактуальніших та багатоаспектних питань – робота та завдання організаційних ланок Профспілки в умовах реформування системи вищої освіти.

Відкриваючи засідання Голова Профспілки Георгій Труханов представив запрошених та гостей ІV пленуму – Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, заступника Голови ФПУ Григорія Осового, члена Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народного депутата України Сергія Баранова-Мохорта.

Основну доповідь представив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк. Він, зокрема, відзначив, що протягом останнього десятиліття в Україні не вдалося уникнути та зупинити негативні тренди у сфері освіти. На сьогодні триває робота з оптимізації мережі вишів – здійснено реорганізацію 26 ВНЗ та створено 3 вищі навчальні заклади, працівники та студенти яких є членами галузевої Профспілки.

Заступник Голови поінформував, що в Україні навчається понад 2,3 мільйона студентів (що на 50% більше, ніж у 1995 році), серед яких частка першокурсників, які здобувають освіту на платній основі, збільшилася до 58,8%. Також доповідач зазначив, що чисельність науково-педагогічних працівників за останні 12 років збільшилася з 95 до 139 тисяч осіб, що на 46% більше та поліпшився їх якісний склад.

Серед питань, які також підіймалися у виступі, залишаються гострими забезпечення житлом науковців та педагогів ВНЗ, рівень стипендіального забезпечення студентів, робота санаторіїв-профілакторіїв, спортивно-оздоровчих таборів, гуртожитків тощо.

Доповідь була сприйнята і учасники активно долучилися до дискусії. Так, серед виступаючих питання реформування вищої освіти обговорювали – голова ППО Сумського державного університету Валентина Боровик, голова об’єднаної ППО Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара Олег Тупиця, голова профкому студентів НТУУ «КПІ» Андрій Гаврушкевич, голова ППО викладачів та співробітників Ужгородського національного університету Тамара Суран, голова ППО Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Цвих, голова Вінницької обласної організації Профспілки Сергій Пугачов.

З особливим зацікавленням учасники пленуму слухали виступ Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника. Зокрема, він сказав, що з профспілкою освітян галузеве міністерство працює постійно, – «не скажу, що нам із нею як із любою дружиною, але конструктивна співпраця має бути», – наголосив міністр. Далі його виступ був побудований на висвітленні реалізації основних соціально-економічних реформ, над якими зараз працює МОНмолодьспорт.

На звершення він підтримав проект Постанови пленуму, вказавши, що у багатьох її позиціях він вбачає тісну співпрацю Профспілки і Міністерства.

Презентуючи роботу Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Сергій Баранов-Мохорт зазначив, що на сьогодні у Парламенті знаходяться маже 85 законодавчих актів що стосуються освіти, за більшістю з яких Комітет є головним. Також він висловив стурбованість переходу розгляду законопроекту «Про вищу освіту» у політичну площину.

Заступник Голови ФПУ Григорій Осовий окреслив вектори діяльності Федерації на сучасному етапі. Також порушив питання ведення соціального діалогу з владою на новому рівні, зокрема, постійна участь у засіданнях Кабміну, та наголосив на необхідності прийняття нового Трудового кодексу.

Підводячи риску під виступами і дискусіями учасники пленуму прийняли постанову, в основу якої лягли пропозиції щодо питання реформування вищої освіти та усі аспекти діяльності організаційних ланок Профспілки у зв’язку з цим.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України