Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1604407194_group44nУчасники IX пленуму ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбувся 3 листопада 2020 року, звернулися до голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабака з приводу загрози подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти.

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про професійну освіту» за № 4207-1 від 26.10.2020, що поданий на розгляд парламенту 23 жовтня 2020 року. Цим законопроектом пропонується скасувати Закони України «Про професійно-технічну освіту» і «Про фахову передвищу освіту».

Таким чином фахова передвища освіта фактично ліквідовується, що є несумісним з рівнями освіти, визначеними статтею 10 Закону України «Про освіту».

Пленум відзначає, що законопроект подано на розгляд парламенту кулуарно, без громадського обговорення та залучення до його напрацювань фахівців коледжів. Однак його положення суттєво впливають на подальшу долю таких закладів фахової передвищої освіти.

Такі непродумані законодавчі ініціативи можуть позбавити значну частину молоді можливості отримати відповідного рівня освіту, спричинити зростання серед них безробіття, призвести до ще більшого відтоку студентства здобувати освіту за кордоном

Учасники IX пленуму ЦК Профспілки розраховують на прийняття Комітетом виважених рішень та вжиття заходів для унеможливлення його прийняття, недопущення знищення такої ланки освіти, як фахові коледжі, забезпечення розмежування підготовки кваліфікованих робітничих кадрів через норми спеціального закону «Про професійно-технічну (професійну) освіту».

 

Завантажити документ babaku-zakonoproekt-4207-1.pdf [173,93 Kb][57]

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України