Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1592918949_456Європейський комітет профспілок освіти (ЄКПО), який представляє 132 профспілки освіти, тобто 11 мільйонів вчителів у Європі, є європейською регіональною організацією Інтернаціоналу освіти – глобальної федерації профспілок освіти, надіслав лист Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову щодо солідарності з Профспілкою працівників освіти і науки України у боротьбі проти антипрофспілкового проекту закону № 2681.

У листі вказано, що як визнаний соціальний партнер у галузі освіти на рівні ЄС, ЄКПО регулярно проводить зустрічі з Європейською федерацією роботодавців у сфері освіти у рамках Європейського галузевого комітету з питань соціального діалогу у сфері освіти для переговорів та обговорення питань освіти та зайнятості, що стосуються вчителів, науковців та інших працівників освіти.

Цим листом ЄКПО висловлює глибоке обурення та жаль з приводу того, що 27 травня 2020 року було розглянуто проект закону № 2681.

Положення цього законопроекту тягнуть за собою серйозні порушення, а саме:

  • обмеження реалізації права на свободу об’єднання шляхом необґрунтованого зменшення кількості первинних профспілкових організацій на одному підприємстві;
  • позбавлення керівного персоналу права утворювати або вступати в профспілку;
  • встановлення мінімальної кількості членів первинної профспілкової організації на рівні, який підриває право працівників створювати або вступати в профспілки за власним вибором, особливо працівників малих та середніх підприємств;
  • створення нового профспілкового наглядового органу з широкими та непідзвітними повноваження щодо контролю діяльності профспілок;
  • скасування зобов’язання роботодавця надавати профспілкам інформацію, необхідну для колективних переговорів;
  • скасування системи утримання роботодавцем із заробітної плати членів профспілок профспілкових внесків та надання уряду повноважень конфіскувати майно профспілок підриває незалежність та самостійність профспілок.

Все це становить серйозні порушення Конвенцій №№ 87 та 98 Міжнародної організації праці, які необхідно усунути перед тим, як продовжувати законодавчий процес.

Європейський комітет профспілок освіти закликає Верховну Раду України забезпечити дотримання Україною своїх міжнародних зобов’язань та національної Конституції шляхом призупинення розгляду законопроекту № 2681 та проведення змістовних консультацій з представниками профспілок.

«Закликаємо вас поважати права, свободи та автономію профспілок, що важливо для демократії та демократичного громадянства, і відкликати будь-який розгляд згаданого законопроекту», – йдеться у листі.

 

Завантажити лист українською мовою list_razumkovu_yekpo_ukr.pdf [128,75 Kb]

Завантажити лист мовою оригіналу 10162_solidairty-letter_-ukraine.pdf [255,76 Kb]

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки