Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1588668092_0-12Напередодні нового оздоровчого сезону до Федерації профспілок України надходять звернення від керівників профспілок щодо надання рекомендацій з питань підготовки й організації дитячого оздоровлення влітку 2020 року.

 

Федерації профспілок України проаналізувала проблеми дитячого оздоровлення, які матимуть місце у 2020 року й інформує що нині надати такі рекомендації неможливо через відсутність конкретних термінів щодо зняття обмежувальних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19 та введенням карантину на території України.

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 22 квітня схвалив рішення про продовження дії карантину по 11 травня 2020 року (включно), а потім продовжив його ще. Щодо зняття обмежень стосовно проведення масових заходів, у тому числі з дітьми, відновлення транспортного сполучення та діяльності інших сфер, пов'язаних з організацією оздоровлення, рішення не прийнято.

Федерація профспілок України зверталася до Міністерства соціальної політики України, яке є головним державним органом, що формує та реалізує державну політику у сфері дитячого оздоровлення, щодо рішень та рекомендацій з боку влади стосовно організації оздоровлення і відпочинку дітей улітку поточного року. На жаль, міністерство таких рекомендацій не може надати й очікує на відповідні рішення Уряду.

За їхніми даними, нині припинено та не здійснюється оздоровлення дітей і у дитячих центрах «Артек» та «Молода гвардія», хоча держава передбачила на це відповідні кошти. Для них підготовлено постанову Кабінету Міністрів України, якою буде дозволено перерозподілити виділені ним державні кошти, в зв'язку з карантином, на забезпечення охорони цих закладів, оплату комунальних послуг та послуг з дезінфекції та дератизації приміщень, оплату праці тим, хто підтримує життєздатність дитячих центрів.

Разом з тим ФПУ інформує, що відповідно до Закону України «Про державну підтримку та особливості функціонування дитячих центрів «Артек» та «Молода гвардія» оздоровлення дітей пільгових категорій у цих закладах здійснюється за кошти держави.

Щорічно Мінсоцполітики затверджуються плани-графіки розподілу путівок на оздоровлення дітей та тематики змін у дитячих центрах «Молода гвардія» та «Артек», в яких зазначаються строки проведення змін, їх тривалість, кількість путівок, тематика змін.

На думку фахівців, у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19 та введенням карантинних заходів на території України прогнозується, що зазначені дитячі оздоровчі заклади можуть розпочати свою роботу не раніше червня – липня, якщо буде зупинено поширення захворюваності на коронавірус, і ситуація буде сприятливою.

Регіональними органами виконавчої влади і місцевого самоврядування затверджено програми оздоровлення дітей з відповідним їх фінансуванням у 2020 році.

У зв'язку з важким економічним і фінансовим становищем, що склалося на окремих підприємствах і в організаціях, Федерація профспілок України пропонує врахувати, що члени профспілок можуть скористатися правом на оздоровлення пільгових категорій дітей за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Згідно частини першої статті 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» право на отримання пільгових путівок мають діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме:

– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

– діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19–21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

– діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

– діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;

– діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

– рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім'ї;

– діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

– діти з інвалідністю;

– діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

– діти з багатодітних сімей;

– діти з малозабезпечених сімей;

– діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загнули під час виконання службових обов'язків;

– діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи;

– діти, які перебувають на диспансерному обліку;

– талановиті та обдаровані діти – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій;

– діти – учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд;

– діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села.

Варто зазначити, що у нинішній складній ситуації Федерація профспілок України продовжує взаємодіяти із центральними органами виконавчої влади, які опікуються дитячим оздоровленням, і про подальші їх рішення з цього питання буде інформувати всеукраїнські профспілки та територіальні профоб’єднання.

 

Департамент профспілкового руху та зв'язків з

громадськими організаціями ФПУ