Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1582012110_1-143Профспілка працівників освіти і науки України спрямувала листи до Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів України, СПО об’єднань профспілок щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами». Цим проектом передбачаються незначні зміни до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, зокрема пов’язані з приведенням назви закладів до вимог освітянських законів, врахування поточного контингенту учнів станом на 5 вересня поточного року, конкретизації розрахунку субвенції для міських ОТГ міст обласного значення.

Профспілкою наголошено, що показники формульного розподілу не враховують фактичної потреби видатків на оплату праці педагогічних працівників, що підтверджується недостатністю видатків одним місцевим бюджетам та їх надлишками іншим, а також багаторазовими рішеннями Уряду про перерозподіл освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Про недосконалість формули засвідчують дані про економію освітньої субвенції, яка станом на 1 січня 2018 року становила 4094,8 млн. гривень, на 1 січня 2019 року – 4069,0 млн. гривень, на 1 січня 2020 року – 5 257,1 млн. гривень. Особливо значні обсяги невикористаних залишків освітньої субвенції знаходяться на рахунках обласних бюджетів. Їх залишки станом на 1 грудня 2019 року коливалися від 0,1% до 31,3% або в середньому становили майже місячний фонд заробітної плати, складаючи 10,8% від річних обсягів.

В одних місцевих бюджетах обсягів освітньої субвенції достатньо для законодавчо встановленої оплати праці, тоді як в інших – зменшуються надбавки за престижність педагогічної праці до 5-10%, не оплачується завідування кабінетами та майстернями, заміна тимчасово відсутніх учителів, не забезпечується своєчасно заробітна плата, педагогічних працівників змушують до вимушених канікул, їх попереджають про зменшення надбавок в наступних місяцях.

Профспілка наголошує, що формульний розподіл освітньої субвенції ґрунтується на суб’єктивних показниках, які не мають юридичного підґрунтя та відсутності офіційних статистичних даних, зокрема таких, як коригуючі коефіцієнти залежно від кількості сільського населення, кількість учнів на 1 кВ км площі території адміністративної одиниці, розрахункова наповнюваність класів не менше 10 учнів.

Стимулюється відкриття приватних шкіл, які забезпечуються освітньою субвенцією навіть з кількістю у них 25 і менше учнів. Її показники спрямовані на закриття малокомплектних шкіл, особливо у сільській місцевості.

Показники формули мають забезпечити максимальне наближення обсягів освітньої субвенції до фактичної потреби у видатках на оплату праці педагогічних працівників, що можливо шляхом застосування даних зведеної у відповідній адміністративно-територіальній одиниці тарифікації педагогічних працівників, де враховується фактична кількість учнів, мережа класів, кількість ставок вчителів на 1 клас, розрахована залежно від навчальних планів, розмір заробітної плати вчителів та інших педагогічних працівників, що обчислюється на підставі нормативних актів.

Визначений на цій основі фонд оплати праці має бути відкоригований на мережу класів у фінансовому році, з урахуванням прогнозних прийомів до 1 та 10 класів випусків 9 та 11 класів, де можуть і застосовуватися коригуючі коефіцієнти.

Зважаючи, що зазначений проект постанови потребує значного опрацювання соціальними партнерами, Профспілка вимагає повернення його для доопрацювання.

Висловлено позицію щодо відсутності підстав для термінового прийняття змін на початку фінансового року, оскільки Державним бюджетом на 2020 рік обсяги освітньої субвенції місцевим бюджетам вже затверджено та доведено до місцевих бюджетів. За новою формулою може розподілятися освітня субвенція щонайменше в наступному 2021 році.

 

 

Завантажити лист kmu_formula-osvtnya-2020.pdf [215,2 Kb][104]

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки