Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1581066215_2014.12.01-uba-new-siteАсоціація правників України направила відкрите звернення Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галині Третьяковій з вимогою доопрацювати проєкт Закону України «Про працю» №2708.

У своєму зверненні експерти Комітету підкреслили, що підтримують прагнення Уряду реформувати трудове законодавство та зробити його ефективним інструментом регулювання відносин:

«Зокрема, заслуговує на підтримку пропозиція щодо розширення захисту від дискримінації у сфері праці, зокрема, заборона будь-якого упередженого ставлення у сфері праці та мобінгу працівників», – йдеться у відкритому зверненні.

Однак, правники підкреслили, що частина запропонованих новацій містить системні ризики порушення конституційних прав і свобод людини, а, відтак – вимагають доопрацювання.

Експерти зосередили увагу на наступних ризиках:

  • Значне послаблення стабільності трудових відносин. «Законопроєкт передбачає існування 7 видів трудового договору. Суттєве розширення випадків застосування договорів з обмеженим строком дії свідчить про порушення ст. 2 Конвенції Міжнародної Організації праці №158..», – йдеться у відкритому зверненні;
  • Кардинальна зміна правил звільнення з роботи:
  • законопроєкт не встановлює чітку процедуру звільнення з роботи;
  • звільнення з роботи за ініціативою працівника вимагатиме укладення додаткової угоди про це з роботодавцем. При цьому наслідків відмови роботодавця проєкт не містить;
  • замість звільнення за скороченням пропонується звільняти працівників за ініціативи роботодавців без наведення жодної причини.
  • Наявність ризиків щодо робочого часу та відпочинку. У проєкті закону не врегульовано умови та порядок надання щорічних додаткових відпусток за особливий характер праці тощо. Крім того, зменшено кількість випадків, коли працівникам надається відпустка без збереження зарплатні, в обов’язковому порядку.
  • Наявність ризиків дискримінації стосовно поширення на працівників колективних договорів.

 

За матеріалами ФПУ