Z_novim_2020

Шановні колеги!

Президія Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки щиросердно вітає Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Зичимо щоб Новий Рік був бажаним у Вашому домі і принес Вам, Вашим родинам щастя, здоров'я, натхнення на добрі справи, успіхи в роботі.

Нехай Різдвяні свята подарують Вам духовне відродження, мудрість, благополуччя. Щедрих Вам новорічних та різдвяних свят, привітної долі та щасливого Нового року!

Всім добра і блага!

Президія Дніпропетровського обласного комітету

Профспілки працівників освіти і науки України

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

1328691284_237 лютого 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» (щодо надання кандидатам та докторам наук відстрочки від призову на строкову військову службу).

У пояснювальній записці зокрема вказано, що чинні норми Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» аж ніяк не сприяють зацікавленості молоді у науковій діяльності.

Так, відповідно до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу надається на час навчання в аспірантурі чи докторантурі, проте не надається після їх закінчення та отримання наукового ступеня. Таким чином, особи, які швидко та успішно захистили свої дисертаційні дослідження, опиняються у гіршій ситуації ніж ті, хто умисно затягує своє навчання в аспірантурі.

Крім того, зрозумілим є те, що призов на військову службу (причому у якості рядових) талановитих молодих науковців, які змогли захистити кандидатську чи докторську дисертацію до 25 років є нераціональним використанням людських та інтелектуальних ресурсів держави. Користь від праці молодих вчених за спеціальністю буде набагато перевищувати їх перебування у збройних силах, де вони не зможуть використати свої наукові знання за призначенням.

За новим Законом надано відстрочку від призову на строкову військову службу особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, – на весь період їх роботи за цією спеціальністю.

Відповідний проект зареєстровано за №92.

 

Переглянути Закон zakon-ukrayini_strokova-sluzhba.doc [25,87 Kb]