Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1328691284_237 лютого 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» (щодо надання кандидатам та докторам наук відстрочки від призову на строкову військову службу).

У пояснювальній записці зокрема вказано, що чинні норми Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» аж ніяк не сприяють зацікавленості молоді у науковій діяльності.

Так, відповідно до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу надається на час навчання в аспірантурі чи докторантурі, проте не надається після їх закінчення та отримання наукового ступеня. Таким чином, особи, які швидко та успішно захистили свої дисертаційні дослідження, опиняються у гіршій ситуації ніж ті, хто умисно затягує своє навчання в аспірантурі.

Крім того, зрозумілим є те, що призов на військову службу (причому у якості рядових) талановитих молодих науковців, які змогли захистити кандидатську чи докторську дисертацію до 25 років є нераціональним використанням людських та інтелектуальних ресурсів держави. Користь від праці молодих вчених за спеціальністю буде набагато перевищувати їх перебування у збройних силах, де вони не зможуть використати свої наукові знання за призначенням.

За новим Законом надано відстрочку від призову на строкову військову службу особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, – на весь період їх роботи за цією спеціальністю.

Відповідний проект зареєстровано за №92.

 

Переглянути Закон zakon-ukrayini_strokova-sluzhba.doc [25,87 Kb]