Z_novim_2020

Шановні колеги!

Президія Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки щиросердно вітає Вас з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Зичимо щоб Новий Рік був бажаним у Вашому домі і принес Вам, Вашим родинам щастя, здоров'я, натхнення на добрі справи, успіхи в роботі.

Нехай Різдвяні свята подарують Вам духовне відродження, мудрість, благополуччя. Щедрих Вам новорічних та різдвяних свят, привітної долі та щасливого Нового року!

Всім добра і блага!

Президія Дніпропетровського обласного комітету

Профспілки працівників освіти і науки України

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

01__urajd1 лютого відбулося засідання Кабінету Міністрів України. У своєму вступному слові Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров дав низку доручень з приводу звернень та пропозицій, висловлених та переданих Главі Уряду під час його зустрічі 27 січня ц.р. з профспілковим активом.

Відкриваючи засідання Кабміну М.Я.Азаров, зокрема, зазначив: «Я хочу повернутися до теми справедливої оплати праці. Минулого тижня вона логічно постала на зустрічі з профспілками. Я знову підкреслюю, що - це особлива турбота Уряду і головний пункт в діалозі влади з профспілками і роботодавцями.

Прямий шлях до підвищення трудових доходів – стале економічне зростання і підвищення продуктивності праці. Поліпшення економічного стану підприємств швидко обертається на зростання заробітної плати. Так було на початку 2000 до 2004 року, коли найбільше за історію України зростання супроводжувалось зростанням реальної заробітної плати вдвічі. Так само за останні два роки виходу з кризи: в грудні 2011 року середня заробітна плата перевищила 3 тис. гривень. Це майже на 40% більше, ніж два роки тому.

Але, по-перше, до кризова купівельна спроможність ще не відновилась – я вже говорив, що цього ми досягнемо поточного року. По-друге, залишається проблема справедливої оплати праці.

Тому нам потрібна відповідальна державна політика подолання цього розриву.

З іншого боку, потрібні механізми управління трудовими доходами в тих випадках, де держава має на це законне і природне право. Наприклад, справедливий перерозподіл в інтересах суспільства надвисоких доходів. Або коли експлуатується загальнонаціональне багатство, як надра. Так, наш експорт значною мірою базується на сировинних галузях, а частка оплати праці в собівартості продукції цих галузей найнижча. Таким чином, доход від надр, які належать народу, меншою мірою отримують громадяни України. Це несправедливо, і це одна з речей, які треба міняти.

Доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством соціальної політики глибоко вивчити питання економічно обґрунтованого збільшення рівня оплати праці та запропонувати відповідні механізми стимулювання росту частки оплати праці. І ми їх обговоримо з соціальними партнерами, з суспільством, щоб визначити виважену траєкторію справедливого росту трудових доходів.

Рух повинен бути зустрічним: держава створює умови – бізнес відповідає справедливим збільшенням оплати праці».

 

Медіа-центр ФПУ

за матеріалами Урядового порталу:

 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244921006&cat_id=244823857