Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

G_00_20180917_093707У лютому 2018 року департамент гуманітарної політики Дніпровської міської ради видав наказ «Про оптимізацію штатних розкладів установ і підприємств, підпорядкованих департаменту», під дію якого підпали дитячі садки, школи, музичні, художні школи, палаци культури і творчості, спортивні школи, навчально-виховні комбінати тощо. За текстом, наказ був затверджений задля «раціонального і ефективного використання бюджетних коштів, а також створення відповідних умов пожежної та техногенної безпеки», а насправді передбачав скорочення технічних та педагогічних працівників закладів.

Згідно з наказом №29 департаменту гуманітарної політики, у закладах освіти м. Дніпро були звільнені з роботи працівники 22 професій як технічних (серед інших – пралі, медичні сестри, кастелянки, інженери –електронники, гардеробниці,охоронці, працівники котелень), так і педагогічних (соціальні педагоги, інструктори з фізкультури, керівники гуртків у ЗОСШ). Загалом під скорочення підпали тисячі людей.

23 лютого та 23 травня біля будівлі Дніпровської мерії відбулися акції протесту вчителів, учнів та їхніх батьків проти «Наказу №29» щодо оптимізації в освіті. Освітяни заявляли про масові скорочення. На жаль, органи місцевого самоврядування ніяк не відреагували на беззаконня департаменту.

Районні організації Профспілки працівників освіти і науки України зверталися за допомогою та підтримкою до всіх фракцій депутатів Верховної Ради України, до Міністерства освіти і науки України, до ЦК Профспілки працівників освіти, до депутатів міської ради. Скрізь відповідь одна – незаконно.

"Оптимізацією" зацікавилася Державна служба якості освіти Міністерства освіти і науки України, яка провела перевірку Департаменту гуманітарної політики та виявила факти порушень чинного законодавства та перевищення повноважень. Результати шокували всю громадськість міста.

У 2018 році були закриті 3 вечірні школи, 4 міжшкільні навчально-виробничі комбінати, 4спортивні школи, скорочено значну кількість груп у закладах позашкільної освіти.

Загалом станом на 01.07.2018 року у місті скорочено 1732 штатних одиниць: у всіх закладах освіти скорочено кастелянок, гардеробників, інженерів-електронників, в окремих закладах - діловодів, слюсаря-електромонтера сторожів, завідувачів бібліотеки, касирів, робітників з комплексного обслуговування будівель, операторів котелень, машиністів з прання та ремонту спецодягу (білизни), інструкторів з фізкультури, медичних сестер та медичних сестер з дієтичного харчування, соціальних педагогів.

У зв’язку з цим 6 липня Новокодацька районна організація та 7 районних організацій Профспілки у якості третіх осіб звернулися з позовною заявою до Дніпропетровського окружного суду про визнання протиправним і скасування згаданого вище наказу.

У результаті боротьби районних організацій Профспілки працівників освіти і науки м. Дніпро, яка представляють інтереси своїх членів та громадськості міста, представники департаменту подали клопотання про зупинення провадження, обґрунтовуючи це тим, що наказ № 29 втратив чинність відповідно до рішення іншого наказу департаменту. Тобто, не чекаючи рішення суду про скасування наказу № 29, департамент гуманітарної політики сам своїм наказом № 647 від 19.11.2018 року скасував наказ про оптимізацію.

Стало очевидним те, що департамент гуманітарної політики був неготовий до супротиву і не знайшов інших аргументів, окрім як просто скасувати своє попереднє рішення.

Звичайно, це перемога. Суддя Горбалінський В.В. задовольнив відповідне клопотання - провадження закрив. А от про визнання протиправним наказу  № 29 раптово забув.

Залишається питання: хто і в який спосіб буде відновлювати порушені права працівників освіти (з періоду ухвалення наказу  № 29 до дня його скасування)? А це майже 2000 незаконно звільнених працівників установ і закладів освіти,  внаслідок чого внесені зміни до штатних розписів.

З боку профспілки ставились питання про визнання наказу № 29 протиправним  та скасування його певних пунктів. Визнання протиправності і є тією гарантією, що працівники департаменту понесуть відповідальність за свою бездіяльність, а порушені права освітян будуть відновлені. Виходить,  що можна, не дотримуючись норм законодавства, не виконуючи накази Міністерства освіти приймати та скасовувати рішення, звільняти та не нести відповідальності за свої дії.  Так не повинно бути. За свої дії причетні до беззаконних рішень мають відповісти за них.

На першому етапі боротьби за трудові права працівників освіти профспілка перемогла. Перемогла за допомогою  громади нашого міста, тих, хто кожного разу приходив до суду, журналістів, які висвітлювали ці події в суді,  педагоги, які наважились відстоювати свої права в судах.

Але попереду боротьба триватиме. На часі особисті звернення працівників освіти під супроводом  профспілки до судів щодо порушення їх трудових прав. І ми впевнені - у нашій згуртованості наша сила і перемога.

Голови районних організацій Профспілки

працівників освіти і науки України м.Дніпро

 

 

G_01__jpg

G_0220180523_090757

G_0320180523_091512