Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1394090713_1393883760_3_3Учасниками VІ пленуму обласного комітету Профспілки прийнято рішення звернутися до департаменту освіти і науки ОДА з приводу листа Міністерства освіти і науки України від 30.01.2018 № 1/9-64 «Щодо оплати праці у 2018 році».

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Заступнику директора департаменту – начальнику управління

фінансового, організаційно-документального та кадрового забезпечення

Литвиненко Н.В.

Шановна Наталіє Вікторівно!

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» передбачено підвищення на 10 відсотків розміру посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників. Пунктом 1 постанови Уряду № 22 установлено, що саме визначені у додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298 посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, підвищуються з 1 січня 2018 року на 10 відсотків.

Звертаємося до Вас з приводу листа Міністерства освіти і науки України від 30.01.2018 № 1/9-64 «Щодо оплати праці у 2018 році», спрямованого на адресу департаментів освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, рад директорів вищих навчальних закладів.

У зазначеному листі повідомляється, що «у разі якщо працівнику навчального закладу, установи освіти передбачено підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) за декількома підставами, передбаченими умовами оплати праці (наприклад, за педагогічне звання, тип навчального закладу, підвищення на 10 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 тощо) то абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плат), без урахування іншого підвищення».

Таким чином розміри посадових окладів, що підвищені на 10 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», міністерством не визнано базовими для визначення розмірів інших підвищень.

Зважаючи на норми частини 2 статті 2 Закону України «Про освіту», якою встановлено, що листи, інструкції, методичні рекомендації, інші документи органів виконавчої влади, крім наказів, зареєстрованих Міністерством юстиції України, та документів, що регулюють внутрішню діяльність органу, не можуть встановлювати правові норми. Тому неприпустимим є застосування на місцях незаконного листа Міністерства освіти і науки України від 30.01.2018 № 1/9-64, що не пройшов юстування, яким занижується заробітна плата висококваліфікованих вчителів з педагогічними званнями та за роботу в ліцеях, гімназіях, школах-інтернатах, зокрема спеціальних, дитячих будинках.

З метою підвищення життєвого рівня освітян та враховуючи Ваш авторитет, просимо Вас, шановна Наталіє Вікторівно, сприяти підвищенню рівня оплати праці педагогічних працівників усіх установ та закладів освіти та переглянути наданий Вами лист до керівників департаментів, управлінь, відділів освіти райдержадміністрацій, відділів освіти об’єднаних територіальних громад, головних бухгалтерів №1222/0/211-18 від 03.03.2018 року.

 

 

З повагою,

голова обкому Профспілки

працівників освіти і науки України Бєлікова Г.В.