Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!
.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.
.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.
.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.
Президія обкому Профспілки
Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України
49000, м. Дніпро,
просп. Д. Яворницького, 93
Тел./факс: (056) 744-58-55
E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm
«Фінансування освіти – це інвестиції в сучасні технології, сучасних висококваліфікованих фахівців, нових кадрів для економіки розвиненої країни. Адже не дивлячись на підвищення посадових окладів педагогічних працівників продовж останніх років, українські вчителі найбідніші в Європі, рівень їхньої зарплати найнижчий серед пострадянських країн», – такими словами розпочав свій виступ Голова Профспілки працівників освіти і науки Георгій Труханов під час зустрічі Прем’єр-міністра України з лідерами профспілок та їх об’єднань.
Георгій Труханов, насамперед зупинився на не відповідності видатків на освітню галузь у проекті Держбюджету на 2018 рік та не виконанні гарантій щодо оплати праці освітян, передбачені законом «Про освіту».
Голова Профспілки підкреслив, що «престижна» освітянська праця так і не має належного пошанування у фінансовому еквіваленті. Фактично на місцях не виплачуються надбавки за престижність праці, а подекуди їх виплачують в розмірі від 1 до 10 %.
Було також відзначено, що не визначена перспектива подальшого функціонування професійно-технічних навчальних закладів.
Очільник Профспілки сказав, що вимагають освітяни від влади насамперед, дотримання норм чинного законодавства, закону «Про освіту», зокрема:
– передбачення видатків на освіту в Державному бюджеті України на 2018 рік в розмірі не менше 7% ВВП (закладено – 6,7%);
– збільшення обсягів освітньої субвенції, які необхідні для оплати праці педагогів шкіл з дотриманням норм законодавства;
– встановлення розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії у 2018 році, в розмірі трьох прожиткових мінімумів;
– встановлення Порядку реалізації норм статті 61 Закону «Про освіту» та його Прикінцевих положень;
– затвердження Урядом схеми посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників з урахуванням норм Закону «Про освіту»;
– дотримання міжпосадових співвідношень науково-педагогічних працівників;
– затвердження розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду на рівні не нижче мінімальної заробітної плати та фактичного, об’єктивно розрахованого, прожиткового мінімуму.
Також Георгій Труханов звернув увагу на студентські стипендії, адже студентство і освітяни вимагають встановлення академічних стипендій студентам в розмірі не нижче прожиткового мінімуму.
«Реформи без вчителя неможливі і ми повинні зробити все, щоб в освіту йшли найкращі», – насамкінець підкреслив Георгій Труханов.