Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1503921523_220– Чи може методист, який отримує пенсію за вислугу років, одночасно викладати у школі?

– Згідно зі статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Відповідно до статті 55 цього закону право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років і за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України. До Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4.11.1993 № 909, віднесено певні посади педагогічних працівників, зокрема посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу. Посаду методиста до Переліку не включено.

Статтею 7 зазначеного закону передбачено, що пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію.

Виконання викладацької роботи у загальноосвітньому навчальному закладі, зокрема й за сумісництвом, незалежно від того, на яких умовах здійснюється оплата праці, а саме з погодинного розрахунку чи за тарифікацією, є роботою за посадою вчителя.

Тож, перебуваючи на пенсії за вислугу років, можна працювати на посаді методиста. Однак на будь-якій з посад, що включені до Переліку, зокрема й на посаді вчителя, – не можна, оскільки вважається, що ця робота призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Одночасно повідомляємо, що в свій час мали місце роз’яснення про можливість роботи пенсіонерів за сумісництвом після призначення пенсії за вислугу років на посадах, передбачених зазначеним вище Переліком, отримуючи при цьому пенсію за вислугу років без обмеження, обґрунтовуючи це тим, що робота за сумісництвом не дає права на пенсію за вислугу років.

Проте органи Пенсійного фонду України почали нараховувати переплату пенсій тим пенсіонерам, які отримували пенсію за вислугу років і працювали за сумісництвом на посадах відповідно до Переліку.

Вважаючи такі дії органів Пенсійного фонду незаконними, Федерація профспілок України зверталася до Міністерства соціальної політики України та до Віце-прем’єр-міністра – Міністра соціальної політики України з проханням вжити заходів для забезпечення виконання законодавства у повному обсязі. Однак до цього часу питання позитивно не вирішено.

 

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки