Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1324641595_2012222Шановні освітяни!

Всі ми в очікуванні святкової пори – Новорічних та Різдвяних свят. Це особливий час, коли ми згадуємо найкращі події року, що минає, плануємо, мріємо про майбутнє.

Підсумовуючи найбільш знакові події 2011 року, хочу відзначити, що ми прожили непростий, але багатий на здобутки й події рік. В умовах фінансово-економічної нестабільності Профспілка працівників освіти і науки України залишалася вірною своїм принципам і завжди стояла на захисті соціально-економічних та трудових прав людей жертовної праці – освітян.

До вагомих здобутків року можна із впевненістю віднести підписання Галузевої угоди на 2011-2015 роки між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України. Це свідчення того, що соціальні партнери – Профспілка і міністерство – у ході конструктивних переговорів, змогли віднайти компроміс для вирішення багатьох актуальних та гострих проблем освітян.

Проте не всі питання Профспілка вирішувала за круглим столом. Порушення трудових прав педагогів у сфері оплати праці й обмеження законодавчо встановлених гарантій для працівників галузі змусили нас піднятися і вийти 21 березня на головні вулиці міст Львова, Дніпропетровська, Донецька, Черкас, Луганська, Запоріжжя, Вінниці, АР Крим.

Понад 10 тисяч спілчан – учителів, викладачів, дошкільників, студентів – зібралися в Києві 22 березня біля будівлі Кабінету міністрів України. Ми були єдині у своїх вимогах: виконання Указу Президента України «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», ставку І тарифного розряду ЄТС – на рівні діючої мінімальної зарплати із збереженням відповідних коефіцієнтів та поширення 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників.

Ми згуртувалися і разом відстояли свої позиції, перебороли намаганням влади та бізнесу вирішувати проблеми бюджету за рахунок педагогів. І рішення Уряду про 20% надбавку педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, інших установ і закладів було прийнято на засіданні Кабміну вже 23 березня.

За останні роки ми активно використовуємо і поширюємо досвід роботи зарубіжних профспілок, вивчаємо їх досягнення з питань соціального захисту працівників освіти, взаємодію профспілок з державними органами, отримуємо правову підтримку на основі міжнародних норм. 2011 не став виключенням. Так, у квітні відбувся спільний міжнародний семінар Профспілки працівників освітян та Профспілки працівників середніх шкіл Франції з багатогранною темою – правовий захист членів профспілки.

За минулий рік Профспілка впевнено продовжувала утверджуватись на міжнародній арені як національний профспілковий центр освітян України. Ми плідно співпрацює з Інтернаціоналом Освіти і як його повноправний член беремо активну участь у заходах, які він проводить.

Зокрема, у липні делегація від нашої Профспілки взяла участь у роботі VI Конгресу Інтернаціоналу Освіти у Кейптауні (ПАР). Така співпраця дає можливість нам заявити на міжнародній арені про свої досягнення, проблемні питання та здійснити обмін досвідом.

Дуже почесною і відповідальною справою для Профспілки було проведення у вересні міжнародного круглого столу для країн Центральної та Східної Європи, ініційований Європейським комітетом профспілок освіти. Це важливо для розвитку профспілкового руху не лише в Україні, а й для європейських країн, адже за оцінкою керівництва ЄКПО, захід із таким ступенем зацікавленості представників профспілок і на такому високому організаційному рівні в Європі проводився вперше.

У продовження міжнародного діалогу в жовтні делегація від Профспілки взяли участь у засіданні Європейського комітету профспілок освіти у Брюсселі (Бельгія).

У 2011 році у силу вступив Закон України «Про соціальний діалог України», відповідно до якого Національна служба посередництва і примирення, після проведення відповідних перевірок, у вересні визнала Профспілку працівників освіти і науки України такою, що відповідає критеріям репрезентативності. Оцінка репрезентативності – це ще одна сходинка до ведення соціального діалогу на всіх рівнях.

Знаковою і очікуваною подією був III Всеукраїнський з’їзд працівників освіти, участь у якому взяла наша делегація – понад 40 представників від територіальних організацій Профспілки. З’їзд затвердив Національну стратегія розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки та проект нової редакції Закону України «Про вищу освіту».

Не можемо не відзначити той факт, що у листопаді цього року на IV засіданні Ради Федерації профспілок України було обрано нового Голову Федерації профспілок України – Юрія Кулика.

Профспілка завжди підтримувала інтереси молоді, особливо, прагнення отримати якісну освіту і бути конкурентоздатними на ринку праці.

Підтвердженням цього стала організація разом з Державною службою молоді та спорту України, Асоціацією правозахисних організаторів студентів України низки заходів: прес-конференція в УНІАН – «Зверніть увагу на життя студента», Форум лідерів студентських профспілкових організацій «Якість освіти – основа майбутнього» тощо.

 

Лідери студентських профспілкових організацій наголосили, що вони готові разом з адміністрацією вирішувати ті питання, які дозволяють отримувати якісні знання у власних навчальних закладах. Відтепер подальша робота студентських профкомів буде спрямована на удосконалення діалогу і з керівництвом ВНЗ, і з представниками усіх рівнів влади.

Оздоровлення та відпочинок дітей – завжди були одним із важливих напрямів нашої діяльності. Цьогоріч за організаційно-фінансової участі територіальних ланок Профспілки було оздоровлено понад 120 тисяч дітей освітян. А за досягнення високих результатів у цій роботі ми отримали високу нагороду від ФПУ – знак «Шана та подяка».

Минулий рік запам’ятається і тим, що вдалося вивести систему власних профспілкових навчань на новий інформаційно-комунікаційний рівень із використанням новітніх технологій. Зокрема, відбулися семінари з питань правової, організаційної роботи, навчання членів контрольно-ревізійних комісій, бухгалтерів та нарада з головами профкомів ВНЗ III-ІV рівнів акредитації.

Але найбільшим нашим досягненням є те, що ми відстоюючи права та гарантії педагогів, підіймаючи імідж сучасного учителя, переконуємо і владу і суспільство у тому, що держава, в першу чергу, несе відповідальність за фінансування і подальший розвиток освіти. І лише тих країнах, де люди навчаються може бути розвиток усіх сфер життя.

Попереду ще багато справ. Давайте сміливо відкриємо першу сторінку календаря 2012 року й побажаємо один одному миру, злагоди, добра і щастя.

Нехай кожен день нового 2012 року наближає Вас до мети, зміцнить віру і доведе, що лише разом ми все подолаємо, зуміємо домогтися гідного життя, наповненого творчим змістом і духовністю!

З Новим роком та Різдвом Христовим! Веселих і щасливих свят!

Георгій Труханов,

Голова Профспілки працівників освіти і науки України