Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1322665692_27930 листопада 2011 року у Будинку спілок відбувся ІІІ пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України.

Засідання пленуму вели члени Бюро президії на чолі з Головою Профспілки працівників освіти і науки України Георгієм Трухановим.

У роботі пленуму взяли участь Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик, заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський, запрошені, ЗМІ.

На розгляд порядку денного було винесено питання реалізації прав та повноважень членів Профспілки, передбачених Законом України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Статутом галузевої Профспілки щодо захисту духовних інтересів, розвитку культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

Висвітлюючи це питання заступник Голови Євгеній Нікітюк ґрунтовно і широко презентував досвід організаційних ланок Профспілки у створенні умов для залучення своїх членів до надбань національної і світової культури, розвитку народних талантів, задоволення соціально-культурних та духовних потреб освітян. Зокрема, акцент було зроблено на культурно-освітніх установах, які є у власності Профспілки – три Будинки вчених і п’ять Будинків учителя.

Заступник Голови також зазначив, що культурно-масова і спортивно-фізкультурна робота серед членів Профспілки була б неможливою без відповідного фінансування і повідомив про витрати обласних та міських організацій на ці вагомі мотиваційні чинники.

Доповідь була позитивно сприйнята і учасники активно долучилися до обговорення. Спікери констатували важливість та актуальність піднятого питання. Зокрема, члени ЦК від Одеської, Черкаської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Луганської, Запорізької, Донецької обласних та Кримської республіканської організацій Профспілки у своїх виступах висвітлювали родзинку з досвіду роботи саме своєї організації та звертали увагу на необхідність належного фінансування і від роботодавців цього напряму роботи.

Доповідь разом із пропозицією узагальнити кращий досвід у збірнику ЦК Профспілки було схвалено і підтримано відповідною постановою.

З особливим зацікавленням учасники пленуму слухали виступ Голови ФПУ Юрія Кулика. Він окреслив вектори руху ФПУ на сучасному етапі, порушив питання ведення соціального діалогу з владою на новому рівні, підписання нової Генеральної Угоди до виборів в Україні та поінформував про стан санаторно-курортного комплексу Федерації.

Він також наголосив, що прийшов час відкинути зайві амбіції, сісти за стіл переговорів і навести лад не лише у профспілковому майні, а й об’єднанні профспілок загалом. «Щоб у нашому профспілковому домі завжди була єдність», – завершив свій виступ Юрій Кулик.

Словами Ліни Костенко «Душа пройшла всі стадії печалі, тепер лише сміятися пора» звернувся до учасників пленуму заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Борис Жебровський. Він наголосив, що від багатьох об’єктивних і не зовсім проблем у освітній галузі стомилися уже всі: і учительство, і чиновники. Тому добре, що у профспілці не забувають про основне – духовність, культурні цінності, патріотичне виховання, мораль.

Він також наголосив, що попри надмірну комерціалізацію та політизацію громадських організацій у суспільстві є сила, яка залишається вірною своїм завданням – захист та підтримка учителя, педагога, вихователя – освітянська Профспілка.

Усі пропозиції, які були проголошені під час пленуму, щодо спільного проведення всеукраїнських заходів: фестивалів, гала-концертів, спартакіад тощо, будуть позитивно сприйняті та підтримані галузевим міністерством зазначив заступник міністра.

 

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК Профспілки

 

ІІІ пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України

 

Шановні колеги!

 

Готуючись до виступу, роздуми щодо актуальності винесеного на обговорення пленуму питання та значущості для працівників освіти профспілкової культурно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи навели мене на деякі думки. Не сподіваючись на повну згоду аудиторії, я все-таки хотіла б сьогодні поділитися з вами своїми міркуваннями.

Програмний документ – Основні напрями діяльності Дніпропетровської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2011-2015 роки – закінчується наступною фразою: „Головне – домогтися, щоб кожний член організації відчував увагу і захищеність своїх інтересів на всіх рівнях”.

Практика показує, що кожний член Профспілки бажає відчути цю увагу і захищеність особисто. Те, що ми виборюємо на всіх рівнях у напруженому переговорному процесі та протестних діях забезпечення законодавчих гарантій щодо фінансування галузі й повної оплати праці, освітяни розуміють і підтримують. Але, на жаль, не сприймають як особистісне. І якщо говорити відверто, то у багатьох з них, особливо старшого покоління, Профспілка і до цих пір асоціюється з організацією змістовного дозвілля, оздоровленням та наданням матеріальної допомоги.

Далі. Якщо поставимо питання: чи кожний спілчанин щороку звертається за профспілковими юридичними консультаціями, правовим супроводом і захистом у вирішенні його індивідуальних трудових спорів, представництвом його прав та інтересів у судах, забезпечується оздоровчою путівкою, отримує профспілкову матеріальну допомогу? Дістанемо відповідь: ні, не кожний.

Але щороку кожний профспілковий комітет кожної первинної профспілкової організації вітає кожного спілчанина з днем його народження, особистими подіями і пам’ятними датами та залучає його до участі у відзначенні колективом свят, вечорах відпочинку, колективних виїздах на природу, днях сімейного відпочинку, традиційних днях міста, селища або села, екскурсійних подорожах, відвідуванні спектаклів, концертів і виставок, спортивно-туристичних та інших культурно-мистецьких заходах, які значною мірою визначають робочий настрій, створюють сприятливу атмосферу в колективі, зближують наших спілчан і сприяють їх духовному розвитку, задовольняючи їх прагнення до творчої самореалізації.

Отже, мій висновок: саме через цей напрямок роботи кожний член організації відчуває увагу і підтримку Профспілки особисто.

Тому вважаю нашим завданням щодо задоволення духовних потреб освітян у сьогоднішній складний економічний період – зберегти багатожанровість профспілкової культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи, широко вісвітленої у доповіді пленуму, а також профспілкове культурно-освітнє майно, не зважаючи на фінансові труднощі у здійсненні цієї діяльності.

Як представник невеликої півторатисячної районної організації Профспілки сільського району, яка має відповідний профспілковий бюджет, яка отримує відрахування коштів на проведення культурно-масової, спортивної та оздоровчої роботи відповідно до ст.44 Закону України „Про профспілки” лише від одного роботодавця, який фінансується не з районного, а з обласного бюджету, яка свого часу із-за фінансової неспроможності втратила профспілковий Будинок учителя, можу лише по-доброму позаздрити колегам, які мають у власності своїх організацій культурно-освітні заклади як центри професійної організації культурно-виховної роботи та можливості фінансового забезпечення її різнобічності. Але і хочу запевнити, що хто хоче, той знаходить шляхи вирішення поставлених завдань і без таких благодатних умов.

Маючи депутатське представництво членів Верхньодніпровського районного комітету Профспілки й інших спілчан у районній раді та кожній територіальній громаді району, а також, що вважаю не малозначущим, толерантні партнерські відносини з керівниками районної влади, органів місцевого самоврядування, управлінь, відділів, підприємств, установ і організацій району, очільниками районних громадських об’єднань і політичних партій, депутатами обласної, районної і місцевих рад, ми плідно співпрацюємо з ними щодо організаційно-фінансового забезпечення цього потрібного для освітян напряму роботи через прийняття і реалізацію відповідних регіональних програм та благодійну допомогу.

 

Шановні колеги!

 

Наступне питання, на якому я хотіла б зупинитися, - це проведення оглядів-конкурсів і фестивалів художньої самодіяльності. У цій системі існує всім відомий ланцюжок: первинна профорганізація – місто (район) – область. І на цьому закінчується. Але, якщо огляд або фестиваль всеукраїнський, то цей ланцюжок повинен дійти до логічного кінця.

Тому пропоную Центральному комітету Профспілки завершувати Всеукраїнський огляд-конкурс художньої самодіяльності працівників освіти проведенням у столиці гала-концерту або іншого за формою заходу з представництвом на ньому всіх регіонів країни (на сцені чи у глядацькій залі) та нагородженням переможців у різних номінаціях. І вважаю доцільним залучення до організації такого заходу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Адже це – також один із кроків підняття престижу професії, посилення уваги до творчої особистості педагога та сприяння її розвитку, поширення можливостей духовної самореалізації освітян, метод морального і матеріального заохочення їх творчої діяльності. Побувати на такому форумі – для вчителя велике щастя. А результат – посилення мотиваційного чинника членства у Профспілці.

 

ххх                                                                                                                             ххх

Хочешь – проснись, а хочешь – спи.                                                              Мне под ноги бросьте богатство,

Имеешь то, чего достоин.                                                                                 Во власти возвысьте меня,

Как лает тот, кто на цепи!                                                                                 Позвольте мне в славе купаться,

И как спокоен тот, кто волен.                                                                          Дистанцию строго храня.

Откуда же такая злость? –                                                                               Мне дайте достатка без края,

От неуменья разобраться:                                                                               Вы мне подарите покой, -

Иметь обглоданную кость                                                                                Но всё это я променяю

Или свободным оставаться.                                                                            На право остаться собой.

ххх                                                                                                                            ххх

Це – вірші нашої колежанки-спілчанки Галини Солдатенко, керівника зразкового художнього коллективу „Дитяча телестудія „Ракурс” Верхньодніпровського Палацу дитячої та юнацької творчості Дніпропетровської області, члена Спілки журналістів України, авторки п”яти опублікованих книг поезій та прози на краєзнавчу тематику.

Освітянських зірок ми повинні всіляко підтримувати, бо своїм яскравим талантом вони запалюють на українському небосхилі все нові і нові юні творчі зірочки.

Дитяча телестудія „Ракурс” – лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів дитячої кінотворчості, володар Гран-прі міжнародних фестивалів „Золота осінь Славутича” та „Кришталеві джерела”.

 

Дорогі колеги!

 

Я дякую за увагу і щиро зичу Вам міцного здоров’я для подальших успіхів у Вашій натхненній праці для результативного вирішення програмних завдань галузевої Профспілки на благо освіти України та її сумлінних, творчих трудівників.

 

 

ЛЮДМИЛА КОВАЛЕНКО,

член ЦК Профспілки працівників освіти і науки України,

голова Верхньодніпровської районної організації Профспілки,

депутат Верхньодніпровської районної ради

Дніпропетровської області

 

м. Київ

30 листопада 2011 року

Завантажити виступ:

postanova_rozsliduvanya-neshhasnix-vipadkiv.doc [38,5 Kb]

 

 

1322676043_img_03572011ryirrrsr_srye

1322676046_img_04782011ryirrrsr_srye

1322676059_img_02982011ryirrrsr_srye

1322676084_img_04482011ryirrrsr_srye

1322676087_img_04252011ryirrrsr_srye

1322676094_img_03082011ryirrrsr_srye

1322676102_img_03632011ryirrrsr_srye

1322679312_img_03061

1322679559_img_03862011plenum_ck