Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1458225781_net_1Спільний представницький орган об'єднань профспілок висловлює крайню стурбованість членів профспілок, профспілкових організацій щодо стану переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк та вважає за необхідне довести до відома широкого загалу профспілкову позицію.

Затяжні переговори з укладення Генеральної угоди на 2013-2015 роки, що розпочалися ще у 2012 році не мали позитивного результату, були визнані завершеними й наприкінці лютого 2015 року розпочато нові – з укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки.

Під час роботи було сформовано проект Угоди з узгоджених положень та таблицю розбіжностей до нього. Але принципові для профспілок питання не дозволили укласти Генеральну угоду ще в 2015 році, крім того ці ж питання стали й причиною вступу СПО об'єднань профспілок у колективний трудовий спір із Кабінетом Міністрів України.

Так, не вдалося досягти домовленостей із таких питань:

– зростання розміру мінімальної заробітної плати;

– скорочення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою.

Крім цього, запропонована Стороною роботодавців умова для зростання мінімальної заробітної плати – скасування прямої залежності ставки першого тарифного розряду від показників мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму, фактично призвела до блокування колективних переговорів, оскільки прийняття профспілками такої пропозиції призведе до значного зниження рівня оплати праці працівників.

Враховуючи вищевикладене, профспілкова спільнота категорично відкидає можливість укласти Генеральну угоду на запропонованих іншими сторонами умовах.

Профспілки переконані, що у демократичній країні труднощі кризи й реформ повинні спиратися на чітко визначену і зрозумілу державну політику щодо запровадження справедливої оплати праці українців, яка має, нарешті, викорінити бідність серед працюючих, динамічно скорочувати розрив в зарплатах порівняно із сусідніми європейськими країнами, а також забезпечувати високий платоспроможний попит населення на вітчизняну продукцію, що є головним у подоланні кризи економіки та боротьбі з безробіттям.

 

Завантажити документ 276-spo_schodo-genugodi-na-noviy-strok.pdf [787,98 Kb]

 

 

За матеріалами ФПУ