Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

resizeРозглянувши на своєму засіданні ряд важливих питань стосовно соціально-економічного захисту членів профспілки президія обласного комітету ініціювала наступне.

 

 

Голові Профспілки

працівників освіти і науки України

Труханову Г.Ф.

 

Президія обкому Профспілки працівників освіти і науки України 23 листопада 2011р. розглядала питання, пов’язані з реалізацією Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».

Створення єдиної електронної бази навчальних закладів, постійне наповнення сайтів інформацією, робота по складанню розкладів в програмі «Курс. Школа», по поповненню «Електронного щоденника» та інша робота по створенню єдиного інформаційно-освітнього простору потребує значної системної роботи в загальноосвітніх навчальних закладах, методичних центрах та управліннях освіти усіх рівнів. Виконання такого обсягу роботи можливе тільки при наявності відповідних посад фахівців.

Такі посади не було передбачено новими Типовими штатними нормативами загальноосвітніх навчальних закладів (наказ Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010року N 1205).

Враховуючи викладене, а також існування поряд з цим ряду проблем, які залишаються нерозв’язаними (відсутність служб технічної підтримки, неналежне матеріально- технічне оснащення закладів, використання морально застарілої комп’ютерної техніки, не підключення до Інтернету, відсутність електронних бібліотек та інше) просимо Вас, з метою втілення в життя програми єдиного інформаційно-освітнього простору, ініціювати питання щодо зміни Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, методичних центрів.

Одночасно просимо ініціювати ще одні зміни до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, а саме, виключити п.3 з наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010року N 1205. Вимоги цього пункту не дає практичної можливості введення нових штатних нормативів.

Доводимо до Вашого відома, що в журналі «Баланс-Бюджет» ( № 26, від 27 травня 2011р.) опубліковано лист Міністерства освіти і науки України від 18.02.2010р. № 10/2-239 щодо доплати за завідування бібліотекою.

Просимо Вас провести відповідну роботу щодо скасування даного роз’яснення як такого, що протирічить чинному законодавству.

 

 

Голова обкому Профспілки

працівників освіти і науки України                                                                                                      Г.В.Бєлікова

 

 


 

 

Президії ЦК Профспілки

працівників освіти і науки України

 

 

Президія Дніпропетровського обкому Профспілки працівників освіти і науки України, Рада голів первинних профспілкових організацій вищих навчальних закладів звертаються до президії ЦК Профспілки, як суб’єкта соціального діалогу з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, з приводу листа Міністерства № 10/1-731 від 16.08.2011 р. «Про утримання посад НПП». Реалізація завдань, викладених у листі, призводить до порушення пунктів 3.1.1, 3.2.5, 4.1.7, 4.2.2, 5.1.10, 5.3.17, 5.3.18, 6.2.1, 8.3.1, 9.2.1 Галузевої угоди, що викликає протести і обурення працівників.

Вважаємо за необхідне, в рамках поточного контролю за виконанням Угоди, розглянути зазначене питання.

 

 

 

Голова обкому Профспілки                                                                                                                    Г.В.Бєлікова

Голова Ради голів первинних

профспілкових організацій ВНЗ                                                                                                              О.Л.Тупиця

 

 


 

Міністерству праці та соціальної політики

01001, м. Київ,вул. Еспланадна, 8/10

Правлінню Фонду соціального страхування

з тимчасової втрати працездатності

04070, м. Київ, вул. Боричів Тік, 28

Спільному представницькому органу

сторони роботодавців на національному рівні

01030, м. Київ, вул. М.Коцюбинського, 1

 

 

Президія обкому Профспілки працівників освіти і науки України, розглянувши проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від імені 60 тисяч застрахованих осіб категорично заперечує проти деяких положень цього Закону.

Підвищення страхового стажу для оплати лікарняних листів, скасування допомоги на поховання членів сім’ї, припинення фінансування санаторіїв-профілакторіїв, припинення фінансування дитячо-юнацьких шкіл, скасування придбання новорічних подарунків – все це різко погіршує соціальний захист працівників.

Прийняття зазначених вище пропозицій збільшить напругу в трудових колективах галузі, яка може привести до непередбачених наслідків.

 

 

 

За дорученням президії

голова обкому Профспілки                                                                                                                    Г.В.Бєлікова

 

 


 

 

До відома працівників освіти

 

Про використання персональних даних

 

23.11.2011 року президією Дніпропетровського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України розглядалися питання, пов’язані з реалізацією Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків».

Одним з таких питань є використання персональних даних працівників. З метою недопущення порушень конституційних прав працівників інформуємо членів Профспілки працівників освіти і науки України про їх права та окремі положення Закону України «Про захист персональних даних» (далі Закон).

Згідно з Законом персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. Збір, обробка та використання персональних даних можливі лише за згодою суб’єкта персональних даних.

Відповідно до статті 2 Закону, згодою суб'єкта персональних даних є будь-яке документоване, зокрема письмове, добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки.

Відповідно до інформації розташованої на сайті Державної служби України з питань захисту персональних даних (http://www.zpd.gov.ua) остання рекомендує вважати формами надання згоди суб’єкта персональних даних:

- документ на паперовому носії з реквізитами, що дає змогу ідентифікувати цей документ та фізичну особу. Добровільне волевиявлення суб’єкта персональних даних доцільно засвідчувати його підписом;

- електронний документ, включаючи обов’язкові реквізити документа, що дають змогу ідентифікувати цей документ та фізичну особу. Добровільне волевиявлення фізичної особи щодо надання дозволу на обробку її персональних даних доцільно засвідчувати електронним підписом суб’єкта персональних даних.

Згода щодо надання дозволу на обробку персональних даних повинна надаватися відповідно до сформульованої мети їх обробки.

Відповідно до ст. 8 Закону суб'єкт персональних даних має право:

1) знати про місцезнаходження бази персональних даних, яка містить його персональні дані, її призначення та найменування, місцезнаходження та / або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника цієї бази або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;

2) отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані, що містяться у відповідній базі персональних даних;

3) на доступ до своїх персональних даних, що містяться у відповідній базі персональних даних;

4) отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи зберігаються його персональні дані у відповідній базі персональних даних, а також отримувати зміст його персональних даних, які зберігаються;

5) пред'являти вмотивовану вимогу із запереченням проти обробки своїх персональних даних органами державної влади, органами місцевого самоврядування при здійсненні їхніх повноважень, передбачених законом;

6) пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником цієї бази, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;

7) на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

8) звертатися з питань захисту своїх прав щодо персональних даних до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, до повноважень яких належить здійснення захисту персональних даних;

9) застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних.

Крім цього, суб’єкт персональних даних має право при наданні згоди внести застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних.

Окремо вважаємо за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 25 Кодексу законів про працю України при укладенні трудових договорів забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

 

 

Голова обкому Профспілки

працівників освіти і науки України                                                                                                     Г.В. Бєлікова