Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1455106914_23Замовлена Федерацією профспілок України монографія «Документи профспілок як джерело вивчення становлення системи соціально-трудових відносин у незалежній Україні» кандидата історичних наук, співробітника Національної академії наук України – Ярослава Бондарчука вийшла друком у видавництві «Наукова думка» НАН України у кінці минулого року.

Автор особисто презентував книгу Голові Профспілки працівників освіти і науки України Георгію Труханову.

Ця праця є першим комплексним джерелознавчим дослідження документів та матеріалів профспілок незалежної України. Вона ґрунтується на основі широкого кола джерел, переважна більшість яких вводиться до наукового обігу вперше, досліджено становлення системи соціально-трудових відносин, генезу профспілкового руху України, показано устрій профспілок, окреслено їхню роль у соціально-трудовій сфері та суспільно-політичну діяльність.

Автор канд.іст. наук Ярослав Бондарчук намагався об’єктивно визначити роль і місце профспілок у суспільно-політично та соціально-економічному житті держави, з’ясувати інформативні можливості місця та ступінь збереження документів, що відображають результати діяльності організацій.

Проведено джерелознавчий аналіз нормативних документів профспілок і документів, що є результатом співпраці соціальних партнерів – генеральних угод.

Встановлено, що досліджувані документи мають історичну цінність і великий інформативний потенціал та є важливим джерелом для об’єктивного висвітлення як становлення системи соціально-трудових відносин, так й історії держави загалом.

Науково-методична Рада Федерації профспілок України рекомендувала монографію використовувати, як у системі профспілкового навчання, так і у сучасних дослідженнях сфери соціально-трудових відносин.

З монографією можна ознайомитися у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського, Науковій бібліотеці ім. М. Максимовича, Національній парламентській бібліотеці України.

 

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України