Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1447794104_zd-094-of-22617 листопада 2015 року у Києві відбувся VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який підбив підсумки роботи організації за п’ять років. У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Любов Гарбаренко, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, народний депутат України Тарас Кремінь, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні Сергій Савчук, делегати з’їзду від обласних організацій, закордонні гості – Європейський директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер, Голова Профспілки болгарських вчителів Янка Такева, запрошені, ЗМІ.

Зі звітною доповіддю виступив Голова Профспілки Георгій Труханов, який зауважив, що протягом п’яти років захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан відбувався в умовах змін в суспільно-політичному житті держави, кризових явищ, падіння економіки, багатократного підвищення комунальних тарифів та цін на товари і послуги з використанням усіх передбачених законодавством форм і методів роботи. Профспілкою не допущено змін низки законів, постанов Верховної Ради України, що передбачали звуження соціально-економічних інтересів громадян. Переважна більшість пропозицій ЦК Профспілки знайшла відображення у Рекомендаціях на 2012-2021 роки. Проте існує ряд питань, які досі залишаються невирішеними, а саме: потребує оновлення величина прожиткового мінімуму, підвищення розміру мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, її тарифні коефіцієнти для забезпечення законодавчо гарантованого статтею 57 ЗУ «Про освіту» рівня оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та спеціалістів системи освіти.

В обговоренні доповіді з  внесенням конструктивних пропозицій виступила голова обласної організації  Профспілки Галина Бєлікова.

Відбулися вибори Голови Профспілки та його заступників. Головою Профспілки працівників освіти і науки України шляхом відкритого голосування обрано Георгія Труханова, заступниками Голови – Любов Гарбаренко та Сергія Романюка.

Також було обрано заступників на громадських засадах, ними стали Сергій Пугачов (Голова Вінницького обкому), Володимир Цвих (голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та Ольга Чабанюк (голова профкому студентів КНЕУ імені Вадима Гетьмана).

Виспуп голови Дніпропетровської обласної організації Профспілки Г.В.Бєлікової:

Шановні колеги !

Матеріали з’їзду та доповідь голови Профспілки змістовні та конкретні і детально висвітлюють роботу у звітному періоді.

Є позитивні результати, є прорахунки. Але головне – на цей час, в основному, вдалося запобігти багаточисленним намаганням з боку різних гілок влади змінити діючи норми законодавства в освіті у бік погіршення соціально-економічного забезпечення учасників навчально-виховного процесу.

Кожен період розвитку суспільства, в тому числі і профспілок, має свої особливості. Дуже складними були попередні роки, але реальні проблеми сьогодення в галузі освіти є ще складнішими.

У короткому виступі спробую акцентувати увагу на деяких, на наш погляд, особливостях роботи профспілки у майбутньому часі.

Шановні колеги !

Нагадаю про старий, іноді не сприйманий, але діючий постулат: «кадри вирішують все». Вважаю, що не тільки в нашій області, а й в усіх регіонах, сьогодні ми маємо проблеми, пов’язані з низьким рівнем кваліфікації значної частини керівників органів управління освітою та навчальних закладів.

Причиною тому є призначення на посади не за ознакою досвіду, кваліфікації та здібностей, а іноді за політичними уподобаннями, особистими зв’язками тощо.

І в цих реаліях вважаємо, що Міністерство освіти і науки України повинно не обмежуватись організаційною роботою з керівниками органів управління освітою, а започаткувати їх системне навчання з поширенням до всіх ланок.

Сьогодні лунає багато ініціатив щодо реформування освіти. Безумовно, що це потрібно робити. Але пропозиції не можуть бути безглуздими, руйнуючими на тлі спроб їх узаконення, що ми все частіше спостерігаємо останнім часом.

Як можна цьому протидіяти?   Яка роль профспілки у цих реаліях?

Постає завдання посилення громадського контролю за неприпустимими ініціативами.

Профспілка має досвід формування суспільної думки, але сьогодення у ракурсі перспектив майбутнього потребує розширення спектрів впливу.

Як засвідчила робота по збору підписів у підтримку вимог профспілки щодо подальшого розвитку галузі освіти, проведена напередодні з’їзду, нашими однодумцями є члени батьківських комітетів. Але коло має бути розширено: це і родини учнів, члени профспілок бюджетних організацій, люди, як кажуть, «з вулиці» тощо.

Назріло питання створення комплексної програми щодо алгоритму дій профспілкових організацій всіх рівнів у разі необхідності формування суспільної думки, спрямованої на протистояння негативним явищам та намірам у галузі освіти.

Наступне. У всій країні має місце реорганізація, ліквідація навчальних закладів та установ освіти.

Законодавча ініціатива зазначених процесів належить Кабінету Міністрів України, органам місцевого самоврядування та засновникам закладів.

За профспілками залишено право лише контролю за дотриманням законодавства при виконанні прийнятих рішень.

Але, як свідчить досвід, при умовах фаховості, принциповості та наполегливості профспілкових органів, їх лідерів, профспілка може мати вплив та запобігти прийняттю поспішних та необґрунтованих рішень у зазначених процесах.

Як приклад – позиція профспілки, її лідерів суттєво вплинула на наміри і дії щодо злиття трьох вищих навчальних закладів м. Кривого Рогу, закриття і ліквідації установ освіти у багатьох районах.

З попереднього випливає наступне.

В нашій області, яка налічує майже 106 тисяч членів профспілки , 60 міських, районних, первинних вищих навчальних закладів організацій, працює лише 44 відсотки штатних профспілкових працівників, решта має половину ставки чи доплати.

Зрозуміло, що методисти, інспектори, вчителі, вихователі, бібліотекарі, які повністю залежать від роботодавця, не можуть повноцінно працювати на профспілку за браком часу на підвищення фаховості, їх не стимулює рівень доплат за існуючи ризики тощо.

Тому треба об’єднувати зусилля та можливості малих регіонів, які поодинці не в змозі фінансувати штатного профспілкового працівника.

Об’єднання зі збереженням всіх функцій і прав профспілкових організацій дозволить залучати до роботи кваліфікованих, ініціативних осіб, незалежних від роботодавця.

В умовах очікуваної децентралізації, на наш погляд, треба повернутись до зазначеного питання, проаналізувати юридичну та практичні можливості його реалізації. Це складна робота і за звичкою легше працювати уторованим шляхом. Але життя вимагатиме нового – це діалектика.

Ми констатуємо, що сьогодні Кабінет Міністрів України, Міністерство освіти і науки України не вважають за доцільне розвивати соціальний діалог з профспілками.

Тому ми повинні стати сильнішими, більш фаховими та згуртованими, а це здебільшого залежить від кадрового потенціалу Профспілки.

Мішель де Монтень сказав: «Немає попутного вітру для того, хто не знає в яку гавань він хоче припливти».

Віримо, що сьогоднішній з’їзд буде одним з маяків на шляху нашої Профспілки до надійної гавані.

Від імені Дніпропетровської обласної організації Профспілки пропоную роботу Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України визнати задовільною.

 

s_0111152823847888978_n

s_02111501809924575_n

s_031115324819169998_n

s_041115691913200638_n