Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

pz_001446061597_prez-6«Сьогодні потрібно активно формувати громадську думку щодо проблем в галузі «Освіт». Це стосується і 3% скорочення бюджетників, і переведення на контракт учителів-пенсіонерів, і фінансування галузі, індексації зарплат... Адже освіта – це державна справа, це те, що стосується кожного. Тут важлива чітка позиція суспільства й виважена освітня політика, а не лише перекидання вирішення усіх питань на місця». Такою думкою Голова Профспілки Георгій Труханов розпочав роботу засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, що відбулася 28 жовтня у столиці України.

Для обговорення та прийняття відповідних рішень було винесено ряд питань, які сьогодні турбують спілчан, потребують спільного та всебічного висвітлення.

Так, досвідом роботи щодо забезпечення соціально-побутових умов студентів для здобуття вищої освіти в рамках реалізації закону «Про вищу освіту» у Харкові поділилася голова обласної організації Профспілки Лідія Дулуб. Разом із співдоповідачами – головами профкомів Оленою Угодніковою (Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова) та Сергієм Махновським (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна) у презентація та відео ознайомили учасників президії з основними напрямами та методами роботи з студентським профспілковим активом.

Зокрема, у доповіді Лідія Дулуб, наголосила, що обком усіляко підтримує ініціативи молоді, допомагає у вирішення соціальних чи інших питань, у проведенні різноманітних заходів та студентських шкіл, стимулює активність профспілковими стипендіями, яку сьогодні отримують 30 активних профлідерів з різних вишів. А свідченням результативності роботи профорганізацій усіх рівнів є високий показник профспілкового членства – понад 97,6 %, а це справжня довіра молоді до тих, хто їх захищає.

У обговоренні Георгій Труханов відзначив потужну роботу Харківської організації щодо залучення молоді до лав Профспілки, цілеспрямованість та активність у співпраці з майбутнім та перспективою суспільства – студентами й молодими фахівцями.

Не меншу дискусію викликало питання громадського контролю Профспілки за додержанням законодавства про працю під час проведення реорганізації, ліквідації закладів освіти, скорочення чисельності працівників в установах освіти Дніпропетровщини, яке висвітлювала голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки Галина Бєлікова. Адже саме такі процеси супроводжують реформування галузі освіти у регіоні, та й у країні загалом.

Постановою президії було вирішено продовжити цю щоденну клопітку роботу. А при проведенні переговорів з керівниками управлінь освітою, які приймають рішення про ліквідацію чи реорганізацію шкіл чи ВНЗ, особливу увагу звертати на питання працевлаштування чи перекваліфікацію педпрацівників, яких буде звільнено, організацію довезення учнів та вчителів до місця роботи, харчування школярів тощо.

Також учасники засідання обговорили питання укладення Генеральної угоди на новий строк та основні дії Профспілки щодо захисту соціально-економічних прав освітян, відповідно до Плану дій ФПУ, у період прийняття бюджету країни на 2016 рік – масштабна інформаційна робота, активізація соціального діалогу, можливі акції протестів та пікетування.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

pz_011446061620_prez-5