Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

1438591875_3263514 липня 2015 року Верховною Радою України у першому читанні прийнято проект Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (реєстр. № 2983), який містить норми, спрямовані на втручання у внутрішню діяльність профспілок з боку державних органів.

Законопроектом відміняються діючі положення щодо повідомної легалізації профспілкових організацій, запроваджуються норми щодо жорсткого контролю з боку державних органів при утворенні профспілок та під час їх діяльності.

Запропоновані положення законопроекту суперечать статті 2 Конвенції МОП про свободу асоціації та захист права на організацію № 87 (ратифіковано Україною в 1956 році), якою визначено право працівників на створення на свій вибір організації без попереднього на те дозволу державних органів, а також вступати в такі організації з єдиною умовою дотримання їх статутів.

Конвенцією МОП № 87 передбачено також, що організації працівників мають право організовувати свій апарат і свою діяльність, формувати свою програму дій, а державна влада утримується від будь-якого втручання, здатного обмежити це право або перешкодити його законному здійсненню.

Надання права «уповноваженим органам» створювати організації профспілки позбавляє права працівників на створення первинних профспілкових організацій, тобто підриває засади внутріспілкової демократії.

Законопроектом пропонується змінити порядок набуття профспілковими організаціями статусу юридичної особи (з моменту їх державної реєстрації, а не з моменту затвердження статуту), що є прямим порушенням Конвенції МОП № 87.

Пропонується також ряд інших суперечливих новацій, які порушують конституційний принцип верховенства права, демократичні засади побудови і діяльності профспілок та ставлять під сумнів курс на європейську інтеграцію України.

Прийняття Верховною Радою України даного законопроекту у першому читанні викликало різке невдоволення профспілкових організацій.

СПО об’єднань профспілок напрацьовані та направлені до Верховної Ради України пропозиції до вказаного проекту, які дозволять зберегти демократичні засади створення профспілок, захистити від неправомірного втручання держави в їх внутрішню діяльність.

30 липня відбулась нарада СПО об’єднань профспілок, на якій було створено робочу групу з опрацювання пропозицій та змін до законопроекту.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України виступає категорично проти прийняття зазначеного законопроекту у запропонованій редакції і розцінює його як спробу поставити профспілки під повний контроль держави.

Відповідні звернення направлені Голові Верховної Ради України В.Б. Гройсману, головам Комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М. Гриневич, з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Л.Л. Денісовій, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Лутковській В.В., Національному координатору Міжнародного бюро праці в Україні С.П.Савчуку.

Завантажити документи propozicii_cpo.doc [112 Kb], xronologija.doc [54,5 Kb]


Юридичний відділ Профспілки