Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

Анонси

Вісті з профорганізацій

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Пошук

Друкe-mail

3n16 листопада п.р. відбулося чергове засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Порядком денним було заплановано розгляд більш як 30 питань, але в процесі його затвердження правління Фонду вирішило, що деякі питання потребують більш детального опрацювання. У зв’язку з цим, на пропозицію представників профспілок ряд таких питань, як про бюджет Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на 2012 рік, Концепцію розвитку Фонду на 2011-2015 роки, законопроект про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", затвердження структури та чисельності органів Фонду, затвердження змін до Статуту Фонду, затвердження змін до Положення про відділення Фонду, внесення змін до Порядку фінансування страхувальників перенесено на грудневе засідання правління Фонду.

Однієї з причин перенесення розгляду бюджету Фонду на 2012 рік на наступне засідання правління стало те, що досі не прийнято Державний бюджет України та остаточно не встановлено макропоказники соціально-економічного розвитку, які впливають на розміри матеріального забезпечення, що надається за рахунок страхових коштів.

Для доопрацювання Концепції розвитку Фонду на 2011-2015 роки правління вирішило створити робочу групу, до якої делеговано по 2 особи від кожної представницької сторони в правлінні Фонду, оскільки варіант запропонований Виконавчою дирекцією Фонду містить явно виражені обмеження соціальних прав. Ним пропонувалось обмежити гарантовані державою матеріальні права громадян шляхом зменшення конкретних розмірів допомоги по тимчасовій непрацездатності та обмежити або припинити фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, санаторіїв-профілакторіїв, придбання дитячих новорічних подарунків, а також ліквідувати правління обласних відділень Фонду. Членам правління було надано законопроект щодо внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", яким саме пропонується внести до Закону усі ті ж самі антисоціальні пропозиції. Законопроект містить просто кричущі норми, направлені на різке скорочення соціального захисту застрахованих осіб. Наприклад, пропонується допомогу по тимчасовій непрацездатності надавати в розмірі 60% середньої зарплати застрахованим особам, що мають стаж не менше 10 років, 80% - від 10 до 15 років, 100% - більше 15 років страхового стажу, що прямо суперечить вимогам статті 22 Конституції України.

Правлінням Фонду призначено на посади заступників директора Виконавчої дирекції Фонду Яхимовича Р.П. та Нагорну Т.А., які є високопрофесійними фахівцями із соціального страхування та мають по кілька десятків стажу роботи у соціальній сфері.

На вимогу профспілкової сторони правлінням дано Протокольне доручення Виконавчій дирекції Фонду включити до порядку денного наступного засідання правління такі питання як:

- скасування постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.06.2011 р. «Про затвердження Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності»;

- скасування постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 16.06.2011 р. № 31 «Про внесення змін до Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності»;

- внесення змін до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.09.2009 р. № 17 «Про затвердження порядку фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», передбачених п.4 постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. № 37 «Про виконання бюджету Фонду за І квартал 2011 року»;

- внесення змін до постанови правління Фонду «Про внесення змін до бюджету Фонду на 2011 рік» від 16.06.2011 р. № 44, що пов’язано із скасуванням постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. № 31 «Про внесення змін до Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» та постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. «Про затвердження Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності».

На жаль, двома іншими сторонами не було підтримано пропозицію профспілкової сторони стосовно внесення змін до програми щодо відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей Харківського обласного відділення Фонду (щодо перерозподілу коштів у межах кошторису відділення Фонду та статті бюджету "Оздоровчі заходи" для забезпечення фінансування в необхідному обсязі дитячого оздоровлення з урахуванням пропозицій, наданих Харківським обласним відділенням Фонду).

За наполяганням профспілкової сторони правління Фонду було відхилено пропозиції дирекції, що значно погіршують умови отримання застрахованими особами соціальних послуг. Зокрема, пропонувалося передбачити надання санаторно-курортної путівки лише один раз на 3 роки (на сьогодні 1 путівка може надаватися кожного року). Прийнято норму щодо можливості надання путівки один раз на 2 роки.

Також, за вимогою профспілок зменшено розмір відшкодування часткової вартості путівки застрахованою особою до двомісного номера з 30% до 25%. Це означає, що при щорічних обсягах закупівель путівок в сумі близько 1млрд.грн. – сума економії для застрахованих осіб буде становити в цілому понад 50 млн.грн. або 250 грн. з однієї путівки для кожної застрахованої особи.

При розгляді питання про підвищені розміру допомоги на поховання для застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду профспілки наполягали на першому запропонованому дирекцією варіанті, а саме підвищення цієї суми з 1400 грн. до 2900 грн. На жаль, сторони держави та роботодавців виступили проти зазначеної суми та запропонували встановити її з 2012 року в розмірі 2200 грн. Профспілкова сторона пропонувала встановити розмір цієї допомоги на рівні 2-х середніх прожиткових мінімумів, що дало б гарантію її постійного підвищення з ростом вартісної величини прожиткового мінімуму, але ця пропозиція не була підтримана іншими сторонами.

Правління прийняло рішення про встановлення граничного розміру витрат коштів Фонду на придбання однієї путівки у двомісному номері з розрахунку на одну добу на санаторно-курортне лікування не більше 260 грн. та 285 грн. на лікування в реабілітаційних відділення санаторно-курортних закладів. Також, було встановлено граничний розмір витрат Фонду на придбання одного дитячого новорічного подарунка в 2011 році на рівні 21,15 грн. Підвищення враховують індекс росту споживчих цін в 2012 році.

 

 

Управління з питань соціального діалогу та соціального страхування