Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!
.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.
.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.
.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.
Президія обкому Профспілки
Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України
49000, м. Дніпро,
просп. Д. Яворницького, 93
Тел./факс: (056) 744-58-55
E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm
У зв’язку з неврахуванням профільним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету ключових позицій профспілок та наявністю в поверненому на доопрацювання проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2016 рік (реєстр. № 2623-д від 4.06.2015) низки загроз (у т.ч. для працівників освітньої галузі) Голова ФПУ Г.В. Осовий звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, а також парламентських фракцій «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенка».
Звернення ФПУ містять заклик до народних депутатів врахувати при доопрацюванні зазначеного проекту соціально важливі пропозиції профспілок, які направлені, зокрема, й на реалізацію визначеної в Стратегії сталого розвитку «Україна-2020» мети «впровадження в Україні європейських стандартів життя», що Урядом повністю ігнорується.
У ФПУ сподіваються, що в результаті доопрацювання документу країна матиме якісні соціально значущі маяки руху в краще майбутнє, які передбачатимуть суттєве збільшення соціальних стандартів та гарантій, які сьогодні лишаються на рівні грудня 2013 року та не відповідають реальності через інфляційне знецінення; відновлення законних прав громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї; припинення ведення антисоціальної політики по відношенню до трудящих.
ФПУ наполягає на тому, що в Основних напрямах бюджетної політики на 2016 рік, як стратегічно важливому документі, необхідно передбачити:
встановлення на 2016 рік величини прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення на базі оновленого порядку формування прожиткового мінімуму, який передбачає зміну співвідношення продовольчих, непродовольчих товарів та послуг відповідно до реальних показників витрат та з урахуванням потреб нормального відтворення людини, а також забезпечення механізму оперативного коригування розміру прожиткового мінімуму протягом 2016 року з урахуванням даних моніторингу прожиткового мінімуму та фактичного зростання споживчих цін і тарифів;
удосконалення методології визначення прожиткового мінімуму та приведення його у відповідність до положень Конвенції МОП №117 про основні цілі та норми соціальної політики;
забезпечення встановлення у 2016 році розміру мінімальної заробітної плати на рівні фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням обов’язкових податків та зборів;
системне скорочення грошового розриву між розміром тарифної ставки (посадового окладу) працівника І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою з метою досягнення його розміру законодавчо гарантованого рівня;
забезпечення у 2016 році виплати пенсій, у т.ч. працюючим пенсіонерам, у повному обсязі без будь-яких обмежень та утримань;
дотримання гарантій щодо проведення індексації грошових доходів населення у повному обсязі та забезпечення відповідних джерел коштів за рахунок Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування, Державного бюджету України;
відновлення раніше діючої пільги з земельного податку для дитячих санаторно-курортних та оздоровчих закладів.
Завантажити звернення 835_byudzh_komitetu_po_doop_onbp-16.doc [367 Kb]
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України