chief m

z_novim_rokom_2019

Шановні колеги! Члени Профспілки!

Щиро вітаю  Вас і Ваші родини з Новорічними святами та Різдвом Христовим!

Новий рік приходить з надією на краще майбутнє, а Різдво Христове – утвердженням віри та зміцненням любові.

Нехай наступний рік  буде  плідним, принесе успіх у справах, мир і злагоду, добро і вдачу, впевненість у майбутньому, родинне тепло, щирих друзів, шану та любов.

Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, любові, непохитності у досягненні задумів та планів задля розвитку  освіти, творчих успіхів, цікавих подій, здійснення мрій.

Добрих  Вам новорічних та різдвяних свят!

Голова Дніпропетровської обласної організації Профспілки

працівників освіти і науки України                  Галина Бєлікова

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

1432661022_0_0Федерація профспілок України та члени Спільного представницького органу всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок на прес-конференції в інформаційній агенції «Укрінформ» оголосили про початок попереджувальних акцій протестів у рамках проведення національного трудового спору профспілок з Урядом та роботодавцями і озвучили свої вимоги.

Спікери розповіли присутнім журналістам про позицію профспілок щодо проведення Урядом політики «затягування пасків», яка на переконання більшості спілчан здійснюється здебільшого за рахунок простих трудівників шляхом заморожування зарплат, зменшення соціальних гарантій, а також підвищення цін на життєво важливі товари і тарифів на житлово-комунальні послуги. І профспілки України категорично виступають проти цього!

Зокрема, було озвучено, що попереджувальні акції протестів відбудуться – 27 травня, 3 червня і 10 червня під стінами Уряду.

Лідери профспілок у своїх виступах наголошували, що перша і ключова вимога профспілок – розморожування зарплати і початок відновлення її інфляційного знецінення, яке відбулося протягом минулого і цього року. Далі – підвищення цієї зарплати та індексація грошових доходів населення.

«Не може бути такого, щоб в Україні працівнику платили банкноти, які протягом місяця фактично знецінюється, – наголосив заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк. Наступна вимога профспілок – повернення заборгованості із зарплати. І ця вимога профспілок є справедливою, адже вона спрямована на захист конституційних прав людей, підтримав точку зору заступник голови Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України Олександр Рябко.

Профспілки категорично виступають проти конфіскації у працюючих пенсіонерів 15% їхньої чесно заробленої пенсії і вони будуть звертатися до органів правосуддя дати належну правову оцінку фактам порушень конституційних прав людей на отримання зарплати і пенсій.

Також зазначалося, що профспілки будуть виступати за відновлення фінансування системи санаторно-курортного лікування за рахунок коштів соцстраху.

Акцентувалося на прагненні профспілок вести с Урядом повноцінний соціальний діалог, що відповідає європейським намірам. І якщо цього не відбудеться профспілки будуть вимушені проводити масштабні публічні акції. «І задля цього у солідарних акціях об’єдналися усіх профспілки Спільного представницького органу», – наголосив Михайло Волинець, голова КВПУ.

Відсутність соціального діалогу виштовхує людей на вулиці – і вся відповідальність за це лежить на Уряді, – підкреслювалося у виступах.

Профспілки виявили так звані «зони соціальної несправедливості» та передали їх до влади, однак, намірів на спільне вирішення гострих соціальних проблем допоки не виявилося, тому виходитимуть на пікет.

Профспілки виступають проти:

• підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги;

• «безстрокової шокової терапії», що проводить Уряд;

• відсутності реальних соціально-економічних реформ.

Профспілки вимагають від Уряду:

– переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення;

– підвищити з 1 липня та 1 грудня 2015 року прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату;

– забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення;

– забезпечити надійний державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати;

– законодавчого відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування працівників, оздоровлення дітей, внесення відповідних змін до бюджету Фонду соціального страхування;

– відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році;

– проведення ефективного соціального діалогу спрямованого на виконання Генеральної угоди.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України