Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

ДОТ "Лісова казка"

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

102012_mЗа окремим планом роботи міськкому профспілки з питань культурної просвіти її членів та з метою ознайомлення з історією, традиціями славетних міст України улітку група в кількості 47 чоловік здійснила подорож з м. Марганця до  м. Полтава. Ініціатором цієї цікавої подорожі став міський комітет Профспілки.

Програма поїздки була дуже насичена і розпочалася із знайомства з символом Полтави - пам’ятником Слави, який знаходиться у центрі міста на Круглій площі. Пам’ятник виконано у формі фортеці з колоною посередині, яку прикрашають пальмові та оливкові гілки – символи перемоги. Зверху на колоні знаходиться позолочений бронзовий орел, який тримає у дзьобі вінок та збирається накинути його на переможців Полтавської битви.

Далі, рухаючись містом, екскурсанти мали змогу бачити архітектурний ансамбль Круглої площі, виконаний у стилі класицизму, де всі будинки являються пам’ятниками архітектури. Проїжджаючи містом, туристи розглядали скульптурні пам’ятники видатним людям Полтави – Миколі Гоголю, Марусі Чурай, Івану Котляревському. Відвідування музею-садиби І. Котляревського нагадало про його величезний вклад в українську культуру та історію як основоположника сучасної української літератури.

Цікавим було також поле Полтавської битви, духовні пам’ятки – Крестовоздвиженський монастир та Миколаївська церква, веселим – пам’ятник полтавським галушкам та інше.

Але найбільше вразив екскурсантів Національний музей – заповідник українського гончарства у селі Опішня. На сьогодні музей-заповідник є Всеукраїнським центром дослідження, збереження та популяризації гончарного мистецтва України.

Останнім пунктом екскурсії до Полтави було с. Гоголево та музей-садиба Миколи Васильовича Гоголя. Музей-заповідник знаходиться на території помістя Гоголів-Яновських, де майбутній письменник провів своє дитинство. Меморіальна та літературна експозиції займають десять залів, відтворено внутрішній інтер’єр кімнат та робочого кабінету М.В.Гоголя. На території музею є ставок, затишні бесідки, лавочки, а також у своїх могилах покояться і батьки письменника – Василь Афанасійович та Марія Іванівна.

Від поїздки до Полтави всі отримали величезний енергетичний потенціал, духовне збагачення та естетичне задоволення. Дійсно, Полтава – духовний центр, перлина України.

 

А.Г. Мілько, заступник голови Марганецького міськкому Профспілки

 

m_3

m_4

mar_0