Шановні відвідувачі нашого Інтернет - сайту!

.....Вітаємо Вас і щиро дякуємо за виявлений інтерес до нашої організації. Дніпропетровська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки є однією з найпотужніших у майже двохмільйонному профспілковому загалі освітян України.

.....Наш обласний комітет Профспілки опікується проблемами правового, соціально – економічного захисту членів профспілки, сприяє задоволенню їх духовних та культурних інтересів, організовує контроль за втіленням в галузі відповідних законів та законодавчих актів. Значна увага приділяється оздоровленню працівників, студентів, членів їх сімей.

.....Будемо раді, якщо інформація нашого сайту стане Вам у пригоді, допоможе вирішити назрілі питання. Закликаємо членів Профспілки до єдності та співпраці і запевняємо, що обласний комітет Профспілки завжди буде стояти на заваді порушень ваших прав і свобод.

Президія обкому Профспілки

Нове у фотоальбомі

ВідеоматеріалиАнонси

Вісті з профорганізацій

Пошук

Погода

Профспілковий гімн

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Контакти

Дніпропетровський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України

49000, м. Дніпро,

просп. Д. Яворницького, 93

Тел./факс: (056) 744-58-55

E-mail: profspilka.dnepr@ua.fm

Друкe-mail

dp_001219Саме питання здійснення представництва та захисту трудових та соціально-економічних прав спілчан в умовах запровадження ЗУ «Про освіту» було розглянуто на розширеному засіданні XI пленуму Кам’янської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України 05.12.2019р.

У доповіді голови Небосенко І.П. та виступаючих відзначалися заходи, які вживалися для забезпечення реалізації владою державних гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, дотримання законодавчо встановленого рівня оплати праці працівників галузі, створення в закладах належних умов для роботи, недопущення погіршення умов та оплати праці.

Акцентувалася увага на тому, що на покращення умов праці членів Профспілки спрямоване колективно-договірне врегулювання трудових прав і соціально-економічних інтересів. На рівні МК ППОІНУ і департаменту з гуманітарних питань КМР діє Угода на 2016 – 2020р.р., в колективах відповідно колективні договори, які один раз на півріччя підпадають під перевірку, про що складається акт і результати заслуховуються на спільному засіданні виборних органів обох сторін.

Система соціального партнерства в місті традиційно знаходиться на достатньо високому рівні. У Кам`янському 100% відсоток охоплення колективними договорами, навіть в тих колективах, де немає профспілкової організації.

Головним питанням і Угоди, і колективних договорів є фінансове забезпечення трудових, соціально-економічних інтересів спілчан, недопущення закриття закладів освіти, забезпечення контролю за використанням коштів освітньої субвенції, забезпечення оплати праці на основі ЄТС та законодавчо визначених державних гарантій з оплати праці педагогічних працівників, підвищення престижу праці педагогів. З метою цього забезпечення за підтримки ДГП КМР, нами направлені листи до депутатів КМР та міського голови.

Цілий рік тривала, спільно з іншими організаційними ланками, робота з МОН по перегляду формульного підходу формування освітньої субвенції та удосконалення формульного розподілу освітньої субвенції, зокрема, неприпустимості застосування таких неефективних показників, як: щільність учнів у загальній площі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, розрахункова наповнюваності класів.

За переконанням Профспілки її показники мають забезпечити максимальне наближення обсягів освітньої субвенції до фактичної потреби закладів ЗЗСО у видатках на оплату праці педагогічних працівників, фактичної мережі класів, кількості ставок вчителів та їх кваліфікаційного рівня, стажевих показників.

Профактив та освітяни міста занепокоєні і вимагають від урядової сторони в особі МОН розпочати переговорний процес над створенням умов для суттєвого збільшення розмірів оплати праці, виконання законодавчо встановлених умов оплати праці педагогів необхідністю поліпшення соціально-фінансового стану усіх працівників галузі освіти у зв’язку із скасуванням постанови КМУ №822, що передбачала підвищення ставок і посадових окладів педагогам з 01.01.2020р. на виконання ст.61 ЗУ «Про освіту».

Виступаючі відзначили, що сторона від роботодавця дотримується виконання питання своєчасної виплати зарплати працівникам. Також у межах ФОП за 11 місяців 2019р. стимулюючі виплати по закладам освіти склали 16967,5 тис. грн., в т.ч. премія – 7704,7 тис. грн., надбавки та доплати стимулюючого характеру – 9262,8 тис. грн.

Педагогічні і медичні працівники, бібліотекарі отримали матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 100% ставки заробітної плати. Іншим категоріям спеціалістів та обслуговуючого персоналу за 11 місяців 2019р. виплачено допомоги на оздоровлення 166,1 тис.грн., також виплачено премій цим категоріям працівників – 112,7 тис.грн

Винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків за рахунок освітньої субвенції – склала100%, а за рахунок міського бюджету (ЗДО,ЗПО) – 85%.

Згідно матеріалам, що надійшли від економічної служби ДГП за 2019р. у ЗДО така надбавка за престижність педагогічної праці складала - 7%, у ЗПО – 7%, ІРЦ – 17% і ЗЗСО – 13%.

Учасниками пленуму проаналізовані результати проведення звітно-виборної кампанії в закладах освіти міста.

Зі 101 первинної профспілкової організації обрано знову головами первинної профспілкової організації 93 чоловіка, вперше обрано 8 чоловік. Це говорить про високу довіру до голів, підтверджується їх авторитет в закладі. Під час звітно-виборних зборів висловлювалися спілчани про низький рівень оплати в ЗДО і ЗПО, про відсутність або недостатній рівень матеріального забезпечення педагогів, учні яких перемагають на олімпіадах різного рівня.

Учасники пленуму затвердили бюджет міської організації ППОІНУ на 2020р.

За результатами роботи прийняті відповідні постанови.

 

Голова Кам’янської міської організації

Профспілки працівників освіти

і науки України НЕБОСЕНКО І.П.

 

 

dp_011219

dp_021219

dp_031219

dp_041219

dp_051219

dp_061219